Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Diş Beyazlatma da Dikkat Edilmesi Gerekenler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Diş Beyazlatma da Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Reklam
  Diş Beyazlatma da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Diş Beyazlatıcılar Nasıl Kullanılmalıdır


  Diş beyazlatmaya nereden başlanmasını söylemek zordur, diş macuları, diş pastası, beyazlatıcı jeller ve diş bakım malzemeleri bu işlem için sıraya dizilmiştir. Diş beyazlatmak için doktordan çekiniyor ve evde kendi başınıza çareler arıyorsanız diş beyazlatıcılar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz.beyazlatma işlemi sağlıklı bir ağız yapısına kavuşmak için yapılır. %80 yetişkin hayatı boyunca diş sorunları ve diş eti hastalığından muzdarip olur.  Peroksit aktif maddesi, dişlerde iltihaplanma, apse, kanama ve hassasiyete neden olur. Diş eti hastalıklarına plaklar neden olur. Dişe iyi bakılmadığında plaklar aralarda birikir. Beyazlatma yapılsa bile plakların riski devam eder. Beyazlatma işleminin en sık yan etkisi soğuğa hassasiyettir. Florür hassasiyeti azaltmaya yardımcı olur. Hassasiyet diş minesinin mahrumiyetinden kaynaklanmaz. Kötü kullanımlarda diş minesi zayıflayabilir. Nadiren beyazlatma işlemi renk değiştirmeye neden olur.

  Saydamlaşarak alt tabakalar mavileşebilir. Renk sorunları yaşayabilirsiniz. Beyazlatma merkezleri ya da ürünleri sağlıklı değildir, mutlaka doktora görünmek gerekir. Aksi halde enfeksiyon kapıp iltihaplanabilir. Ayrıca evde yapılan işlemler sırasında diş eti tahrişi ve enfeksiyon kapma riski oldukça yüksektir. Doktor kontrolünde yapılan beyazlatma 4 türü kapsar: kimyasal, fototermal, lazerli ve fotokimyasal beyazlatma.  Paylaş
  Diş Beyazlatma da Dikkat Edilmesi Gerekenler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Diş beyazlatma konusunda en güvenilir yöntem diş doktorları tarafından yapılacak çözümlerdir. Doktorlar diş yapısını belirleyerek uygun olanı uygulamaktadırlar.