Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Sivilceler Için Doğal Merhem Yapımı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Sivilceler Için Doğal Merhem Yapımı

  Reklam
  SİVİLCELER İÇİN DOĞAL MERHEM YAPIMI

  Sivilceler için çok etkili ve doğal maske tarifimiz, sizleri biraz uğraştıracak bazı aşamalar ile hazırlanıyor. Ama emin olun, verdiğiniz zahmete değecek kadar etkili bir tarif.

  GEREKLİ MALZEMELER :
  * 50 gr çörekotu,
  * 200 ml elma sirkesi,
  * 50 gr nar kabuğu,
  * 100 gr çörek otu yağı,
  * 10 damla karabaş otu yağı,
  HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Çörekotu iyice ezilir. Elma sikesi ve nar kabuğu ile karıştırılıp, 1 gece bekletilir. Sabah, bir tülbent yardımı ile süzülen karışım, 1 gün daha dinlendirirlir. 24 saatin sonunda, içerisine çörekotu yağını ilave edip karıştırın. 50 derece ısıda ısıtıp, krem kvamına gelene kadar karıştırın. tohumlarını iyice döverek nar kabuğu ve elma sirkesi ile karıştırın. Bir gece beklettikten sonra tülbent ile süzün ve 1 gün dinlenmeye bırakın, daha sonra içine çörek otu yağı ilave edip karıştırın, 50 dereceyi geçmeyecek bir sıcaklıkta ısıtıp kremsi bir kıvama gelinceye kadar karıştırın, ocaktan indirdikten sonra içine karabaş otu yağını ilave edip karıştırın.Ocaktan indiridiğiniz karışıma karabaşotu yağını ilave edin. Cam bir Kavanoza koyup, buzdolabında saklayın. 2 ay özelliği bozulmadan bu şekilde saklanabilir.  Paylaş
  Sivilceler Için Doğal Merhem Yapımı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kremi oluşturan malzemelerin hepsinin birden çok faydasının olması kremin vereceği olumlu etkilere şüphe bırakmamaktadır. Özellikle yağlı ciltlerde oluşan sivilcelere çözüm olabilir.