Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Duru bir cilt için yapılması gerekilenler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Duru bir cilt için yapılması gerekilenler

  Reklam
  Duru bir cilt için yapılması gerekilenler

  Cilt yapısı salgıların oranlarıyla belirlenir. Bunlar ter ve yağ salgılarıdır. İkisinin birleşiminden “hidrolipidik” tabaka denilen sizin cildinizin oluşturduğu bir nevî krem cildi kaplar. Bu doğal örtü,dış etkenlere karşı bir koruma sağlar.

  Ama yediğiniz yiyecekler, hormonlarınızın az yada çok salgılandığı dönemler, stresiniz, yaşadığınız klimalı ortam, güneş, rüzgar, kullandığınız sabundan tutun da, aldığınız ilaçlara kadar her türlü yan etken bu salgının değişime uğramasına sebep olur.
  Çok kuruyan cilt, çok yağlanan cilt,kırışan cilt, pullanan cilt, kılcal damarları görünmeye başlayan cilt, sivilcelenen cilt hep bu etkenlerden yapısı değişen cilttir.
  Önce yaşadığınız ortamda suçlu aramalısınız! Korunması yeterli olmayan cildiniz klimadan nasıl etkilendi?Güneşte bronz olma uğruna ne kadar su kaybettiğinizin farkında mısınız?Gün içinde (makyaj yapmasanız dahi) cilt üzerinde yapışıp kalan toz-kir tabakasını nasıl temizliyorsunuz? Cildin kendi koruyucu tabakasını çok sökücü bir sabunla tamamen kazıdığınız için gerilen cillde yağını tekrar vermek için ne yapıyorsunuz?
  İster kutuplarda yaşayın, ister Los Angeles’ta ışınların yaptığı tahribata karşı mutlaka bir koruyucu içeren krem kullanmak durumundasınız.Günlük yaşam, ciltten bundan 50 yıl öncesinden çok daha fazla şey alıp götürüyor.Nemlendiricinizi de salgının asit derecesine göre seçmenize bırakın bir uzman yardım etsin.Yağlı ciltlerin çok daha fazla su ve az oranda yağ içeren o/w formüllü kremleri vardır.Kuru ciltlereyse moneküler yapısı çok ince,w/o formüllü zengin koruyucular üretilir.

  Yanlış seçilmiş bir nemlendirici yağlı ciltte salgı bezlerinin daha da yağ salgılamasına,dolayısıyla sivilceler oluşmasına yol açabilir.
  Bu durumda ilk başvurulan fondötendir! Yani,hatayı pürüzü gizlemek isteriz ve iş içinden çıkılmaz bir hal alınca dermatologa baş vururuz.Doğru olan ürünü seçmek tüm cilt sorunlarını giderebilir.Sabırla ve düzenli kullanılan birbir peeling kullanımıyla kısa sürede cilt düzgün yapısına kavuşabilir.
  “salgı dengeleyici” nemlendirici + gece kremiyle ,titiz cilt temizliği ve haftada
  Aynı yöntemi kuru ve kılcal damarları görünmeye başlamış cilt için de kullanmalısınız.Bu tip ciltler dış etkenlere karşı çok belirgin reaksiyon verirler.Öncelikle “sakinleştirilmeye” ihtiyaçları vardır.Ardından da su eksiğinin giderilmesine ve dikkatlice korunmaya! Lavanta yağı ,papatya gibi bitkilerden kimyasal katkısı olmadan hazırlanmış maske ve gece yağları bu ciltler için idealdir.Gündüz için yoğun bir nemlendirici ve ışınlara karşı en az 15 spf koruyucu gerekir.
  Uzmanlar seçiminizde size yardımcı olacaktır.Ancak unutmayın ki, soğuk ve ısı bu ciltlerin baş düşmanıdır.
  Duru bir ten için fondötenden önce LÜTFEN cilt bakım ürünlerine yönelin.Pürüzsüz bir ten üzerinde ne çok alengirli bir makyajla kendinizi hebâ edersiniz ne de yaşam dolu görünmek için bir renk daha katmanız gerekir dudaklarınıza…
  Biraz rimel,bir parlatıcı ve hafif bir allık! Hepsi bu…  Paylaş
  Duru bir cilt için yapılması gerekilenler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Rabbim razı olsun.. teheccüd namazı kremi de cilde güzeeliikk veriyormuş haberiniz olsunduru bir cilt için yapılması gerekenler