Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Pürüzsüz Ve ışıl ışıl Bir Cilt Için Gül Maskeleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Pürüzsüz Ve ışıl ışıl Bir Cilt Için Gül Maskeleri

  Reklam
  PÜRÜZSÜZ VE IŞIL IŞIL BİR CİLT İÇİN GÜL MASKELERİ


  Gül, nadide ve hoş bir çiçek. Renkleriyle, insan duygularına tercuman olan bitki. Aşkın simgesi. Ama, yazımızdaki konumuz gül ile yapılabilecek cilt bakımları. Pırıl pırıl, tertemiz ve parlak bir cilt için gülden daha iyi bir bakım bitkisi bulunamz diye düşünüyorum. Gül ile yapılabileck 3 adet tarifimiz var. Hangisini uygulamak istediğinize siz karar verin.

  1. TARİF İÇİN GEREKLİ MALZEMELER:

  * 2 yemek kaşığı kil,
  * 3 yemek kaşığı gül suyu,
  * 1 çay kaşığı zeytinyağı
  HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Bir kabın içine tüm malzemeleri koyup, karıştırın. Karışımı koyulaşıncaya kadar kaynatın. Elde ettiğiniz maskeyi, ılıdıktan sonra, göz ve dudak çevresi hariç, maske şeklinde yüzünüze uygulayın. 5-7 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu maske cildinizdeki fazla yağı ve kiri temizlediği gibi, cildinizide dinlendirip besleyecektir.
  2. TARİF İÇİN GEREKLİ MALZEMELER :
  * 1 lt üzüm sirkesi,
  * 3 avuç kuru gül yaprağı,
  HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Gül yapraklarını sirkenin içine koyup, ağzı kapalı bir şişede, güneş gören bir yerde 3 hafta saklayın. Karışımı süzün ve ağzı kapalı bir şeye koyun. Bu karışım çok güzel tonik ve makyaj temizleyicisidir. İsterseniz malzemleri biraz daha fazla tutatark daha uzun süre kullanabilirsiniz. Örneğin 4 lt sirkeye 10 avuç gül yaprağı gibi…
  3. TARİF İÇİN GEREKLİ MALZEMELER :
  * 3 avuç gül yaprağı,
  * 1 çay kaşığı ıhlamur (dövülerek toz haline getirilecek)
  * 1 çorba kaşığı taze kaymak,
  * 1 tatlı kaşığı süzme bal,
  * yeteri kadar kestane unu,
  * 1 lt su
  HAZIRLANIŞI VE KULLANIMŞEKLİ : Gül yapraklarını, suyun içinde 5 dak. kaynatın. İçine, ıhlamur tozu, kaymak, ve balı ilave edin. Son olarak karışın içine, krem halini alıncaya kadar kestane unu ilave edin. Cildiniz için harika bir krem hazırlamış oldunuz. Cildinize sürerek kullanın. Cildinizin parlak ve nemli olmasını sağlar.


  Paylaş
  Pürüzsüz Ve ışıl ışıl Bir Cilt Için Gül Maskeleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Teşekkürler paylaşım için 3. 3
  paylaşım için teşekkürler bu gül reçellik gül mü yoksa kırmızı gül mügul maskeleri,  pürüzsüz ışılışıl cilt