Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Mükemmel Eller Ve Ayaklar Için Doğal Bakım öneriler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Mükemmel Eller Ve Ayaklar Için Doğal Bakım öneriler

  Reklam
  MÜKEMMEL ELLER VE AYAKLAR İÇİN DOĞAL BAKIM ÖNERİLER


  Ellerimiz ve ayaklarımız, bizler fark etmesek de insanların ilk dikkat ettiği noktalardır. Karşıdan yüzüne bakınca, kusursuz ve bakımlı görünen bir kişinin, el ve ayaklarının bakımsız olması son derece itici bir durumdur. O yüzden de güzelliğimizi tamamlamak ve devamlı kılmak için bazı bakımlar yapmak gerekir. Telaşlanmayın. Güzellik salonlarına gitmenize gerek yok. Az bir çaba ve evdeki malzemlerle evimizi de güzellik salonuna çevirmek mümkün.


  TIRNAK DERİSİNİ YUMUŞATMAK İÇİN EVDE MANİKÜR KREMİ YAPIMI : Yapacağını bu bakım, tırnak derisini yumuşatacak ve el ve ayaklarınıza güzel bir görünüm sağlayacaktır. El ve ayaklar içinTırnak derisi yumuşatıcısı Yumuşak tırnak derisi için ;
  * 2 çay kaşığı ananas suyu
  * 1 yumurta sarısı
  HAZIRLANIŞI VE UYGULAMA ŞEKLİ : Malzemeleri birbirine karıştırın. Tırnak derisi üzerine sürrek 5 dak bekletin. Temiz bir manikür çubuğuyla tırnak geriye itin.
  TIRNAK LEKELERİ İÇİN : Bir limonun suyunu suyla inceltin ve bir kaba boşaltın. Parmak uçlarınızı yaklaşık 5 dakika boyunca içinde bekletin. Sarı lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.
  TIRNAKLAR İÇİN YULAF EZMESİ :
  * 1/2 fincan yulaf ezmesi
  * 1/2 fin-can suyu
  * 1 çay kaşığı zeytin yağı,
  * 1 çorba kaşığı limon suyu
  HAZIRLANIŞI VE UYGULAMA ŞEKLİ : Yulaf ezmesini, suyun içinde 10 dakika bekletin. Daha sonra, limon suyu ve zeytinyağı ekleyin. Ka-rışımla ellerinize masaj yapın, 5-6 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Ardından ellerinizi kremleyin.
  NOT : (Burada verilen ölçülerde yapacağınız bakım ürünü, sadece el veya ayakta kullanmaya yetecek kadardır. İkisine birden uygulanacaksa malzemeler 2 kat kullanılmalıdır.)


  Paylaş
  Mükemmel Eller Ve Ayaklar Için Doğal Bakım öneriler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Doğada saf halde bulunan bütün meyve sebze ve diğer ürünler, doğal bakım ürünleri özelliğini taşımaktadır. Vücuda bir çok faydası olan ve peygamberimizin hadisi olan zeytinyağının da vücada sürülmesi önerilmiştir.