Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Saç Tipinize Göre Saç Kesimi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Saç Tipinize Göre Saç Kesimi

  Reklam
  Saç Tipinize Göre Saç Kesimi
  Bir çok bayan saçını hangi model kestirecegine karar vermekte zorlanır.Ama bu yazımızla saç kestirirken model seçminizde biraz daha kolaylık yaşacagınıza inanıyoruz.Çünkü model seçerkne dikkat edilecekelr arasında saç tipinizin önemi bir hayli fazla.

  İnce telli ve düz saçların kesimi
  Saçınızı omuzlarınızdan aşağıya uzatmayın; zekice kesilmiş katlar saçınızı daha kalın göstererek hareket kazandırır. Yüz şeklinize uygun bir perçem de iyi fikirdir.

  Kalın ve sert saçlar
  En kolay saç tipi, ama sürekli bakım ve kontrol gerektirir. Fazla kısa kesmeyin, yoksa çim adama benzersiniz.

  Dalgalı saçlar
  İnceden kalına doğru uzanır, bu yüzden kesim ve uzunluk tamamen yüz şekline bağlıdır. Ne kadar uzatırsanız, dalgaları o kadar azalır.

  Kıvırcık saçlar
  Bu saçların yapısı büyük çeşitlilik gösterir, ancak önünüzdeki seçenekler sınırlıdır. Doğal haliyle bırakın, iyi bakın ve örme, topuz gibi stil tekniklerini öğrenin ya da düz hale getirin. Bu sonuncusu kimyasal işlem gerektirdiğinden, saçınızı sağlıklı tutmak için sürekli bakım uygulamanız gerekecek. Düzleştirme işlemini profesyonellere bırakmanız en iyisi.


  Paylaş
  Saç Tipinize Göre Saç Kesimi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bayanların kendi saç tiplerine göre saçlarını kestirmeleri gerekir.İnce telli ,kalı gür yada seyrek hangi saça sahi iseniz kuaförün de fikrini alarak size yakışacak olan yaptırmak gerekir.