Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Basit Önlemler Ayak Kurtarıyor Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Basit Önlemler Ayak Kurtarıyor

  Reklam
  Basit Önlemler Ayak Kurtarıyor
  Ayakkabı kullanımı zorunlu bir ihtiyaç olduğundan, ayak sağlığına ve ayakkabı kullanımına özen göstermek de bir zorunluluk olsa gerek. Ayak sağlığı uzmanları ayakkabı seçimine ve kullanımına dikkat edilmediği sürece hem ayak sağlığının, hem de kullanılan ayakkabının zarar göreceğini belirtiyorlar. Peki ayakkabı kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? Ayakkabı bakımı ayakkabının ömrünü uzatacaktır. Ancak işin püf noktası, ayak yapınıza en uygun ayakkabıyı seçmek. Ayak yapısına uygun olmayan bir ayakkabı çabuk deforme oluyor, daha önemlisi deforme olurken ayağınıza da zarar veriyor.

  Özellikle ayakkabıların saya denilen üst bölümü doğal deriden imal edilmiş olmalı. Ayakkabı tabanının kösele olması ayak için daha sağlıklıdır. Ayakkabının ömrünü uzatmak için hergün aynı ayakkabıyı giymemek faydalı olabilir. Ayakkabının iç tabanı çıkarılabiliyorsa havalandırılmalıdır. Ayak, ayakkabıyı taşımamalı, ayakkabı ayağı taşımalıdır.

  Ayakkabı Seçerken
  Ayakkabı alırken hem sağ hem sol teki mutlaka deneyin. Bir çift arasında herhangi bir görünüm, şekil, renk, boyut farkının bulunmamasına dikkat edin.
  Ayağınıza tam uyum gösteren numarayı alın, büyük veya küçük numara ayakkabı giymek hem sakıncalıdır, hem de ayakkabıyı deforme eder.
  Ayakkabıların ayakla temas eden kısımlarında sentetik malzeme kullanılıp kullanılmadığını kontrol edin.
  İnsan ayağının hacmi gün boyunca genişler, bu nedenle ayakkabılarınızı öğleden sonra satın almaya dikkat edin.
  Temizlenmiş, silinmiş ayakkabıyı mutlaka oda ısısında kurumaya bırakın. Asla kalorifer, soba gibi ısı kaynaklarının yanına ya da doğrudan güneş altında bırakmayın.

  ALINTI


  Paylaş
  Basit Önlemler Ayak Kurtarıyor Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Gün boyu ayaklarımız sürekli kapalı kalmaktadır.Kullandığımız ayakkabıdan çoraba kadar her şeyin önemi bulunmaktadır. Ayaklarımızı dinlendirmek temizliğini yapmak ve gereken önemi vermek gerekir.