Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Ayak Bakımı - Ayak Temizliği Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Ayak Bakımı - Ayak Temizliği

  Reklam
  Ayak Temizliği
  Türk Milleti olarak ayak sağlığımıza fazla önem göstermeyiz, ama günde sadece birkaç dakikamızı alacak olan temel işlemleri yaparsak, daha sağlıklı ve mutlu bir ayak sağlığımız olabilir.

  Ayaklar her gün çorap ve ayakkabı içerisinde terlediğinden düzenli olarak yıkanmalıdırlar. Yıkanma işlemi yapılmaz ise çevreyi rahatsız edecek kokular, daha sonra da ayak sağlığını bozabilecek nasır gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

  Ayaklar düzenli olarak yıkanmalı, her yıkamadan sonra parmak araları havlu hatta saç kurutma aracı ile iyice kurutularak mantar enfeksiyonları için ortam oluşması önlenmelidir. Ayak havluları ellerin kurulanmasında kullanılmamalıdır.

  Ayak sağlığı ve temizliği için kullanılan çorap ve ayakkabı da önemlidir. Özellikle çorapların pamuklu olması ayak sağlığı için tercih nedenidir. Çoraplarımızın temiz olması ve günlük olarak değiştirilmesi gerekmektedir.
  ALINTI


  Paylaş
  Ayak Bakımı - Ayak Temizliği Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Ayakların temiz olması için gün içinde bir kaç defa yıkamak gerekmektedir.Ayakların yıkanması yorgunluğa da iyi gelmektedir.Ayakların temiz olması demek ayak sağlığını da korumak anlamına gelmektedir.