Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Protez Saç Uygulaması Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Protez Saç Uygulaması

  Reklam
  Protez saçlar ameliyatsız uygulanır
  Ameliyat olmak istemeyenler, protez saçı tercih edebilir. Protez uygulamasına başlamadan önce, uygulamanın yapılacağı bölge inceleniyor ve saçların dökülme riskinin devam ettiği yerler de gözden geçiriliyor. Ardından başın kalıbı ve saçtan örnekler alınıyor. Bunlar, yurtdışına protezin hazırlanacağı merkeze gönderiliyor. Burada suni, hava ve suyu geçiren, gözenekleri olan ikinci bir deri hazırlanıyor. Saç bankalarından temin edilen numune saçlar, hazırlanan bu deriye saçların çıkış yönüne göre tek tek ekiliyor.

  Sorunlu bölgeyi tamamen kamufle edecek özelliklere sahip olan bu protez, özel odalarda ve ortalama 2 saat süren işlemle uygulanıyor. Protezin deriye yerleştirilmesi özel bir yapışkanla veya mikro tüplerle gerçekleşiyor. Ardından kişinin istediği modele göre saç kesimi yapılıyor ve saçlar şekillendiriliyor. Protezin altındaki saçlar, hava ve suyu geçirdiği için canlılığını kaybetmiyor. Bir tek seansla istenilen gürlükte saçlara sahip olunabiliyor.

  Saç protezi yaptırdıktan sonra kişi herhangi bir hareket kısıtlamasıyla karşılaşmıyor. Yani banyo yapabiliyor, saçını tarayabiliyor ya da denize girebiliyor. Protez saçları diğer saçlardan ayırt etmek mümkün olmuyor.


  Paylaş
  Protez Saç Uygulaması Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bayanların kendilerindeki değişiklikler hoşlarına gitmektedir.Güzellik ve estetik sektörü ilerledikçe bayanların kendi güzellikleri için yaptıkları operasyonlar da çoğalmaktadır.Öyle ki artık devlet hastanelerinde bile plastik cerrahi bulunmaktadır.