Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Karın Düzleştiren Yiyecekler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Karın Düzleştiren Yiyecekler

  Reklam
  Karın Düzleştiren Yiyecekler


  Karın şişkinliği sorunu yaşıyorsanız ne yediğinize dikkat etmelisiniz. İşte önerilen 5 yiyecek.. Bazı besinler vücudunuzda daha uzun süre enerjiye dönüşür ve yaşamınızı uzatmaz. Oysa düz karına sahip olmanın sırrı tüketilen iyi yağlarda gizlidir. Akdeniz kültüründe zeytinyağı sıvı altın olarak bilinir, Aztekler için çikolata önemli, Mısırlı firavunlar için badem kıymeti ve yetiştiği bölgeler için avakado üremeyi temsil eder. Bu yiyecekler tarihte olduğu gibi karın düzleştiren diyetin kalbidir.
  Bu yiyecekleri her öğünde tüketmeniz bel çevresinde toplanan yağları önleyebilir. İşte bel çevresindeki tehlikeli yağları önleyen yiyecekler..
  1. Yağlar

  Ne tüketmeli?: Kanola, zeytinyağı, fındık yağı, susam yağı, soya yağı, çiçek yağı , ceviz yağı Bu şekilde tüketin: Susam, fındık ya da kanola yağını kızartmalarda, ceviz ya da zeytin yağını tavalarda, çorba ya da ızgara yiyeceklerde, pirinçte ya da makarna da kullanın.
  Deniz ürünleri için zeytinyağı ya da susam yağını tercih edin, yemeklerinizi çiçek yağı, soya yağıyla pişirin, salatalarda zeytinyağı tercih edin. Ölçü olarak 1 yemek kaşığını temel alın.
  2. Kuruyemiş ve diğerleri

  Ne tüketmeli?: Badem, fındık, çekirdek, tahin, ceviz, susamdan hazırlanan tahin
  Bu şekilde tüketin: Bu yiyecekleri sadece atıştırma amaçlı tüketin. Salatanızın üzerine serpiştirin. Balık yada tavuk üzerine isteğinize göre serpiştirebilirsiniz. Ölçü olarak 2 yemek kaşığını temel alın.
  3. Avokado

  Bu şekilde tüketin: Dilimleyerek salata veya sade olarak tüketebilirsiniz. Ölçü olarak çeyrek fincanı temel alın. 4. Zeytinyağı

  Ne tüketmeli?: Siyah ya da yeşil zeytin yağı
  Bu şekilde tüketin: Zeytini kahvaltılık ya da atıştırma bir besin olarak tüketin. Pizza, salata, kraker, sandviç ya da diğer yediklerinize ekleyin. Ölçü olarak 10 büyük zeytin ya da 2 yemek kaşığı zeytin ezmesi tüketilebilir.
  5. Çikolata

  Ne tüketmeli?: Koyu çikolata
  Bu şekilde tüketin: Tüketmek için çıldırdığınızda bar ya da sos olarak tüketin. Ölçü olarak çeyrek fincanı temel alın.  Paylaş
  Karın Düzleştiren Yiyecekler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Karın düzleştirmek için yiyeceklerden çok yapılacak sporlar önerilmektedir.Karın kaslarını çalıştıran sporları yapmak her zaman daha faydalıdır.Tabi bu arada diyet de önemlidir.