Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Selülit oluşmasında dış etkenler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Selülit oluşmasında dış etkenler

  Reklam
  Selülit oluşmasında dış etkenler

  Selülit oluşmasında diğer sebebler arasında dolaşım bozuklukları da etkilidir.

  Selülit ve dolaşım bozukluğu (damar yetmezliği) bir birine paralel gider.Yani selülit damar yollarında oluşur,damarları sarar ve sıkar bu durum kan dolaşımını daha da zorlaştırır varislerin oluşmasına sebeb olur.Bunun sonucun da damat yetmezliği,selülit,varis daha ilerki aşamada damar yetmezliği ciddi boyuta ulaşır.

  Selülit oluşmasında diğer sebebler ise kabızlık,hipotroid,doğum kontrol hapları ,karaciğerin yeterli çalışmaması,sinirsel düzensizliklerdir.

  PEKİ SELÜLİT NELERDEN OLUŞUR?
  Vücutta dayanıklı hale gelmiş bölmeli bir konjoktif doku;su ve tuz molekülleri,
  Konjoktif doku içine hapsolmuş yağ hücreleri birikintileri,bu bölgesel yağ birikimi cildi hareketliliğinin azalmasına ve kalınlığın artmasıyla kendini görterir.
  Elle dokunulduğun da cilt pütürlü,sertleşmiş ve muntazam olmayan bir görüntü verir.

  SELÜLİT AĞRI YAPAR MI?
  Ağrı olabilir,şiddeti selülitin sinir liflerinin üzerine yapmış olduğu basınç derecesiyle orantılı olarak değişebilir.

  ERKEKLER DE SELÜLİT OLUR MU?
  Ne şanslı erkekler...Çünkü onlarda öyle bir sorun olmaz.Sebebine gelince özellikle yağlı hücre oluşumunda hiç bir etkisi olmayan erkeklik hormonunun bulunmasıdır.


  Paylaş
  Selülit oluşmasında dış etkenler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  bizde de yağ oluşumnda rol oynayan yanılmıyorsam östrojen hormonuydu. bu yüzden sadece kaadınlarda oluyor.. gerçekten dde selülitin pek hoş görüntüsü yok..
  birde selülitin diğer sebeblerinde diyet te gelior.. yani sağlıklı birey herhangibir nedeni olmdan adepoz dokusu aşırı ve kişi kilo vermek istediğinde eğer doktora başvurmadan sağlıksız diyet yaparsa da olabilior çünkü kollajen doku yenilnmesinde kişi sağlıklı beslenme diyeti olmazsa ve spor yapmazsa selülitle de baş başa kalabilir sonra uğraş dur sıkıntı... şimdiki genç arkadaşlarım hiçbirşey yemiyor zayıflmak istediği için .. hiç hoş değil nefse zulum.. yazık o vucutlara .... buna bi engel olmak gerek.. bnce iş annlere düşüor...selülit ağrı yaparmı