Makale ve Şiirler ve Güzel ve Anlamlı Sözler Forumundan Nedir pozitif duygular denen şey? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Nedir pozitif duygular denen şey?

  Reklam
  Sevecenlik, neşe, cömertlik, sevdiğini ve sevildiğini hissetme, şükran duygusu, heyecan, coşku gibi enerji veren duygular. Olumlu duygular, frekansı yüksek duygulardır. Bu yüksek frekans vücudumuzda dolaşırken bizi de enerjik ve canlı kılar. Mutluluk, yüksek enerjinin varlığımızda dolaşmasıdır.
  İnsan kendi çabalarıyla mutlu olur. Alçak gönüllülük, yeterli cesaret, kendini tüketmeyecek kadar vermek, yaptığın işi sevmek ve her şeyden önemlisi özgür ve temiz bir vicdan, mutluluğun malzemeleri. Mutluluk bir rüya değil, bu malzemelerle kesin bir gerçek.

  Hayatta sahip olduğun şeylerin değerini bilmek mutluluk için çok önemli.
  Her akşam başını yastığa koyduğunda hayatın sana sunduğu tüm güzellikler için Allah'a teşekkür et, sağlıklı olduğun için şükret, o gün öğrendiğin yeni şeyler için şükret, yaratabildiğin ve üretebildiğin, sana hayat veren yaşama bir şeyler katabildiğin için yaşama şükret. Sabah uyandığında yeni bir günün getireceği deneyimler ve üretkenlikler için yaşama şükre. Şükür duygusunu hissedebilmek hayatın değerini bilmeyi ve alçakgönüllü olmayı gerektirir. Bu aynı zamanda mutluluğun da tanımıdır.

  Op.Dr.Mahmut Akyıldız  Paylaş
  Nedir pozitif duygular denen şey? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allahu teala insanların şükretmesini emretmiştir. Verilene karşılık sadece bir şükür bir teşekkür. Bunun da insanların faydası için istenildiğini düşünmek gerekir. Şükür farkında olmak, yetinmek gibi düşünceleri doğurduğu için her şeye olumlu bakmayı sağlamaktadır.pozitif duygular,  pozitif duygular nelerdir