Makale ve Şiirler ve Güzel ve Anlamlı Sözler Forumundan Anlamlı Dini Cep Mesajları Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Anlamlı Dini Cep Mesajları

  Reklam
  Anlamlı Dini Cep Mesajları
  Insani) helâk eden su yedi seyden kaçinin. Onlar nelerdir ya Resulullah dediler. Bunun üzerine: Allah'a sirk kosmak, sihir, Allah' i n haram kildigi cana kiymak, faiz yemek, yetim mali yemek, savastan kaçmak, suçsuz ve namuslu mümin kadinlara iftirada bulunmak buyurdu. Buhârî, Vasâyâ, 23, Tibb, 48; Müslim, Îmân, 144.


  Allah'a ve ahiret gününe imân eden kimse, komsusuna eziyet etmesin. Allah'a ve ahiret gününe imân eden misafirine ikramda bulunsun. Allah'a ve ahiret gününe imân eden kimse, ya hayir söylesin veya sussun. Buhârî, Edeb, 31, 85; Müslim, Îmân, 74, 75.

  Cebrâil bana komsu hakkinda o kadar çok tavsiyede bulundu ki; ben (Allah Teâlâ) komsuyu komsuya mirasçi kilacak zannettim. Buhârî, Edeb, 28; Müslim, Birr, 140, 141.

  Dul ve fakirlere yardim eden kimse, Allah yolunda cihad eden veya gündüzleri (nafile) oruç tutup, gecelerini (nafile) ibadetle geçiren kimse gibidir. Buhârî, Nafakât, 1; Müslim, Zühd, 41; Tirmizî, Birr, 44; Nesâî, Zekât, 78.

  Her insan hata eder. Hata isleyenlerin en hayirlilari tevbe edenlerdir. Tirmizî, Kiyâme, 49; Ibn Mâce, Zühd, 30.  Paylaş
  Anlamlı Dini Cep Mesajları Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah razı olsun,teşekkür ederim Hasret kardeşim..dini cep mesajları,  dini cep mesajlari,  anlamlı dini cep mesajları