Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Genel Sağlık Bilgileri Forumundan Sutyen Takmanın Zararları Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Sutyen Takmanın Zararları

  Reklam
  Geceleri yatarken üşenip sütyeninizi çıkarmadan uyuyorsanız göğüs kanseri riskiyle karşı karşıya olabilirsiniz. Uzmanların yapmış olduğu araştırmalara göre sütyenle uyumak göğüs kanserine sebep oluyormuş…


  Göğüs kanseri gibi bir hastalık göğüslerimizin tehlike altında olduğunu belirtiyor.Göğüs kanserinin ise başlıca nedeni aralıksız sütyen takmak.Günde en fazla 12 saat sütyen takmak gerekiyor.


  Göğüs kanserinin en önemli nedenlerinden birinin aralıksız takılan sutyen olduğu belirtildi. New York’ta bulunan Ulusal Sağlık ve Uzun Yaşam Kaynağı Merkezi, 4 bin 700 kadın üzerinde yaptığı araştırmada, aralıksız sutyen takan kadınların, göğüs kanserinin en sık görüldüğü kesimi oluşturduğunu ortaya çıkardı.


  Sutyen kullanmayanlarda oran düşük

  Sutyen kullanmayan kadınlarda kanser oranının çok düşük olduğunu belirleyen uzmanlar, kadınları günde 12 saatten fazla sutyen takmamaları konusunda uyardı. Doktor Beverly Smith, düzenli masajın göğüslere kan akışını artıracağını, böylece sutyenlerin göğüs üzerindeki olumsuz etkisinin azalacağını söyledi.


  Paylaş
  Sutyen Takmanın Zararları Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bunu bende duymustum Asli varmis demeki ALLAH razi olsun bacimsütyen takmanın faydaları,  sürekli sütyen takmak,  sütyenle uyumanın faydaları,  sütyenle uyumak zararlı mı,  sütyen takmanın zararları,  sütyenle yatmanın zararları,  sütyenle uyumanın zararları