Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Genel Sağlık Bilgileri Forumundan Dr Ender Saraçtan Karaciğer Için Detoks Kürü Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Dr Ender Saraçtan Karaciğer Için Detoks Kürü

  Reklam
  DR ENDER SARAÇTAN KARACİĞER İÇİN DETOKS KÜRÜ


  Eğer çok fazla kilonuz var ise, alkol alışkanlığınız mevcut ise, ya da çok fazla ilaç kullanıyor iseniz karaciğerinizde yağlanma ve tahribat meydana gelmesi normaldir. Ama üzülmeyin. Karaciğerinizi dtokslayacak formül Dr Ender Saraçtan geldi. Kereviz kürü.

  GEREKLİ MALZEMELER :

  * 4-5 adet engirarın çanakk yapraklarından,
  * 2 adet sap yapraklarından
  * 1/2 Lt su
  * 4/1 kahve kaşığı zedeçal,
  * 5-6 damla limon,
  * 2 tatlı kaşığı hindiba
  * 1 tatlı kaşığı bal
  HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Karaciğeri temizlemek için mükemmel bir formül olan kürümüze öncelikle kereviz yapraklarını haşlayarak başlıyoruz. 1/2 litre su ile kaynattığımız yaprakları 5-10 dakika dinlendirdikten sonra, yaprakları sıkıp suyunu bırakıyoruz. Elde ettiğimiz kereviz yaprağı suyumuzu ılıttıktan sonra, iki parça bölüp içine diğer malzemelerimizi katıyoruz. Sabah ve akşam 1 bardak olmak üzere günde 2 defa içiyoruz. Kürümüze 40 gün süreyle devam ediyoruz.
  NOT : İsterseniz bu kürü, 5 günlük hazırlayıp dolapta saklayarak kullanabilirsiniz. Ama mutlaka ılık olarak tüketilmesi gerektiğini unutmayın.


  Paylaş
  Dr Ender Saraçtan Karaciğer Için Detoks Kürü Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Enginar ve pancar bitkilerinin kara ciğer üzerinde olumlu etkiler bıraktıkları bilinmektedir.Bitki bilimcilerin yaptıkları araştırmalarda bu bitkilerin karaciğer ve sarılık üzerinde olumlu etkileri saptanmıştır.