Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Genel Sağlık Bilgileri Forumundan Ahmet Maranki Diz Bel Ve Boyun Ağrıları Için Bitkisel Kür Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Ahmet Maranki Diz Bel Ve Boyun Ağrıları Için Bitkisel Kür

  Reklam
  AHMET MARANKİ DİZ BEL VE BOYUN AĞRILARI İÇİN BİTKİSEL KÜR
  Prof. Dr. ahmet Marankiden, Ödem söktürücü ısırganotu kürü,Topuk dikeni için elma kabuğu ve kekik kürü, Egzama için, defne yaprağı kürü, Bel, Diz ve Boyun ağrıları için, Biberiye ve Hardal yağı kürü önerileri, aşağıda sıreayla verilmiştir.
  ÖDEM SÖKRÜTÜCÜ BİTKİSEL KÜR : 250 gr ısırganotunu, 1 lt suda 3 taşım kaynatın. Hergün taze olarak hazırlayacağınız bu kürü, günde 5 bardak için. 3 hafta uygulayın.
  TOPUK DİKENİ İÇİN ELMA VE KEKİK KÜRLERİ : Elmanın kabuklarını soyun, haşlayarak suyunu için. 10 gr kekiği, 1/2 litre suyun içine atın, 5 dak kaynatıp süzün. Topuk bölgesine sürün.
  EGZAMA İÇİN DEFNE YAPRAĞI : Egzama veya mantar hastalığı olan kişileri eşyalarını, kullanmayın. Naylon giyisilerden uzak durun. 10 adet defne yaprağını, 1 lt suyun içine atıp,1 gün boyunca bekletin ve suyunu için.
  BEL-BOYUN VE DİZ ĞARILARI İÇİN HARDAL YAĞI VE BİBERİYE YAĞI :
  GERELİ MALZEMELER :
  * Hardal yağı,
  * Biberiye yağı,
  * Saf zeytinyağı
  HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Bütün yağları karıştırın. Ben mari usulü ısıtn. Ağrıyan bölgeye, aşağıdan yukarı doğru masaj yaparak sürün. 3 hafta kullanın.


  Paylaş
  Ahmet Maranki Diz Bel Ve Boyun Ağrıları Için Bitkisel Kür Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İnsanların eklem yerlerindeki ağrılar romatizmal değil ise mutlaka egzersiz yapmaları gerekmektedir.Kireçlenme ve düzleşme gibi sorunlar çeşitli fizik tedaviler ile giderilebilmektedir.AHMET MARANKİ,  ahmet marankiden bel ve boyun ağrilari için öneriler,  ibrahim saraçoğlu boyun ağrısı için kür sırt,  diz ve eklem ağrıları ıcın defne yaprgı kuru,  ahmet marankiden bel boyun