Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Genel Sağlık Bilgileri Forumundan Feridun Kunaktan Topuk çatlakları Ayak Kokuları Ve Menapozdaki Terlemeler Için öneri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Feridun Kunaktan Topuk çatlakları Ayak Kokuları Ve Menapozdaki Terlemeler Için öneri

  Reklam
  feridun Kunaktan Topuk çatlakları Ayak Kokuları Ve Menapozdaki Terlemeler Için öneriler

  TOPUK ÇATLAKLARI İÇİN DOĞAL KREM : Bir önceki öneride, anlatılmış olan, bitkisel ayak banyosundan sonra, ayaklarınızı kurulayın. Topuk kısımlarınızı, ponza taşı ile ovun. Limon suyunun içine, badem yağı, gliserin, sıvı vazelini karıştırın. Topuklarınıza, akşam yatmadan önce sürün. Pamuklu bir çorap giyerek yatın.Sabaha topuklarınızdaki yumuşaklığı siz de farkedeceksiniz.
  AYAK TERLEMELERİ VE KOKULARI İÇİN BİTKİ BANYOSU : Bir kabın içine, ılık suyu koyun. İçerisine, papatya, adaçayı, kekik ve deniz tuzu ilave edip karıştırın. ayaklarınınzı hazırlamış olduğunuz bu bitkisel banyoda bekletin. ayak kokuları, yorgunluk, dolaşım yavaşlığı problemlerinize çözüm olacaktır.
  MENAPOZDAKİ TERLEME İÇİN BİTKİSEL ÖNERİ ; Kara erik kurusu ve erik komposu bu konuda sizlere çok fayda sağlayacaktır. Fakat, Şeker hastalarının, çok fazla yemesi, sakıncalıdır.


  Paylaş
  Feridun Kunaktan Topuk çatlakları Ayak Kokuları Ve Menapozdaki Terlemeler Için öneri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Eskiden bayanların banyo sırasında kullandıkları topuk taşı olurdu.Bu taşların yerini kremler aldı.Fakat sıcak su ile topuk taşı ciltteki ölü hücreleri arındırmaktadır.Banyodan sonra ise çeşitli kozmetik ürünler kullanılabilmektedir.topuk çatlağı