Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Genel Sağlık Bilgileri Forumundan Basur için öneriler: Ahmet Maranki Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Basur için öneriler: Ahmet Maranki

  Reklam
  Halk arasında basur diye tabir edilen hemoroid, sürekli oturmaktan, aşırı yiyip kabız olmaktan, sıkıntıdan ve genetik faktörlerden kaynaklanan bir bağırsak hastalığıdır. Basur anüs bölgesindeki toplardamarların genişleyip, bir et kitlesi gibi ele gelmesidir. Ülkemizde en çok güneydoğu anadolu bölgesinde görülen hastalığın bir sebebi ise, sürekli et ve acıyı bolca tüketmek olarak yorumlanabilir. Basura tüm baharatların olumsuz yönde etkisinin olduğu da bilinmektedir. Bunun yanında tarçın, kişniş, nane, biberiye, safran ve dereotunun basura iyi geldiği Ahmet Maranki tarafından söylenmektedir.
  Bugün sağlık köşemizde Ahmet Maranki’ den basur için bitksel formülleri, basura iyi gelen otları, çayları paylaşmaya çalışacağım:
  İşte Ahmet Maranki’ den basur için öneriler:
  ** 1 bardak kaynar suyun içine 10 gram siyah üzüm yaprağı konur. 10 dakika boyunca bekletilir. Daha sonra günde 2 bardak içilir.
  ** Semizotu, krem kıvamına getirilip basurun üzerine sürülmelidir.
  ** Zeytin yağı ( saf olmalıdır) ılık kıvama gelinceye kadar ısıtılır. Sabahları aç karnına 50 gram içilir. Bir kaç gün boyunca buna devam edilmelidir.
  ** 1 bardak suyun içerisine bir tutam ince bir şekilde kıyılmış maydanoz konularak 5-10 dakika boyunca kaynatılır. 1o dakika kaynadıktan sonra 20 dakika bekletilir. Basurlu bölge bu karışımla ıslatılır.
  ** 1 bardak kaynamış suya, 2 gram papatya konulur. 10 dakika bekleyen bu karışıma pamuk batırılarak basurlu bölge, pansuman edilir.
  ** 1 bardak kaynamış suya 4 gram, rezene tohumu konur. 10 dakika bekletilen bu karışımdan günde 2-3 bardak içilir.
  ** Patatesi makata konulacak bir şekilde dilimleyerek, gün boyu makatta bekletiniz.
  ** Patetesi rendeleyip, püre kıvamına getirerek, basurlu bölgeye koyarak günde 2-3 kere bu uygulama yapılır.
  (Yukarda saydığımız öneriler, alıntıdır. Meydana gelecek sorunlarda hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmeyiz.)
  Kaynak:
  Kozmik bilim ışığında şifalı bitkiler kitabı
  Prof. Dr. Ahmet Maranki  Paylaş
  Basur için öneriler: Ahmet Maranki Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Basur denilen hastalığa yakalanmamak için bizler çeşitli önlemler almalıyız.Çok oturmak yada ayakta fazla kalmak bu hastalığa davetiye çıkarmaktadır.Kabız olmamak ve sebze ağırlıklı beslenmek de çok önemlidir.Acı ve baharat az tüketilmelidir.basurlu kadın