Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Genel Sağlık Bilgileri Forumundan Ahmet Marankiden Unutkanlık Ve Troid Porblemleri Için Ceviz Kürü Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Ahmet Marankiden Unutkanlık Ve Troid Porblemleri Için Ceviz Kürü

  Reklam
  AHMET MARANKİDEN UNUTKANLIK VE TROİD PORBLEMLERİ İÇİN CEVİZ KÜRÜ

  Ahmet Marankinin dediğine göre, dogadaki her bitki, insan bedeninin bir organına benzer ve benzediği organa şifa dağıtır. Ceviz de hem insan beynine, hem de torid loblarına benzediğinden dolayı, beyin ve troid için şifa kaynağıdır. İnsan başına benzediğinden, saç dökülmelerine faydalıdır.

  TROİD İÇİN CEVİZ KÜRÜ:
  Cevizin içinde bulunan, perdeler troid hastalığına faydalıdır. 25 adet ceviz perdesini 1 Lt soğuk suya koyup, kaynatmadan bir kavanoza koyun. Isı ve güneş almayan bir yerde 7 gün bekletin..sabahlaraı aç karnına 1 fincan için. Ayrıca ceviz yağını, troid bölgenize sürerseniz, metabolizmayı ve troid hormonlarınızı düzenleyecektir.

  UNUTKANLIK İÇİN CEVİZ KÜRÜ : Her sabah aç karnına 5 adet ceviz, 5 adet fındık ve 5 adet badem yiyin. İçinde bulunan pek çok vitamin sayesinde unutkanlığınız tarihe karışacak. Beyine direkt enerji gönderdiğinden sabhları yorgun kalmalarınız da sona erecek.
  SAÇLAR İÇİN CEVİZ KÜRÜ : Ceviz doğal saç boyası olarak da kullanılabilir. İçini yediğiniz cevizin dış kabuklarını atmayın. 10 adet ceviz kabuğunu 1 litre suda en az 15 dak. kaynatın. Elde ettiğiniz su ile saçlarınızı yıkayın. 3 Hafta süreyle uygulayacağınız bu kür sonunda hem saç dökülmeniz sona erecek, hem de saçlarınız doğal bir renk almış olacak. Ayrıca ceviz yağını da saçlarınıza masaj yaparak uygularsanız, saç dökülmelerini önlemiş olursunuz.


  Paylaş
  Ahmet Marankiden Unutkanlık Ve Troid Porblemleri Için Ceviz Kürü Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Cevizin şekil itibari ile beyine benzemesi beyne ve akla iyi geldiği söylenmektedir.Ceviz her yerde bulunabilen kolay bir bitkidir.Kahvaltıda bir iki tane ceviz yemek unutkanlık için iyi gelecektir.