Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Genel Sağlık Bilgileri Forumundan Sağlık Bilgileri - Acil Sağlık Hizmeti Nedir Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Sağlık Bilgileri - Acil Sağlık Hizmeti Nedir

  Reklam
  Acil Sağlık Hizmeti Nedir?
  Türkiye’de acil sağlık hizmeti örgütlenmesinin tam olarak yapılamaması, acil servislerde bu konuda uzman hekim sayısının azlığı birçok sorunu da birlikte getiriyor.

  Acıbadem Carousel Hastanesi Acil Servis Direktörü Acil Tıp Uzmanı Dr. Serpil Yaylacı, acil sağlık hizmetini, 24 saat, 365 gün acil servise başvuran her hastaya sunulan sağlık hizmeti olarak tanımlıyor. Hastaların acil servise kendileri açısından katlanılmaz bir sağlık sorunuyla, bir kriz durumuyla başvurduklarını belirten Dr. Serpil Yaylacı, şunları söylüyor:
  “Acil sağlık ekibinin sürekli olarak yaptığı iş, kriz durumunu yönetmek ve hasta için uygun olan en etkin girişimi en kısa zamanda yapmaktır. Bu durumda verilen hizmet üst solunum yolu enfeksiyonundan, hayatı tehdit eden kanamalı bir yaralanmaya, ayak bileği burkulmasından kalp krizine kadar geniş bir yelpazeye yayılır. Ayrıca olağanüstü durumlarda, doğal afetlerde verilen sağlık hizmeti de acil sağlık hizmeti içinde değerlendirilir.”

  alıntı


  Paylaş
  Sağlık Bilgileri - Acil Sağlık Hizmeti Nedir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İnsanların başlarına gelen ani ölümcül ve ciddi sağlık olaylarında gidecekleri ilke yerdir.Burada insanlara hayati tehlikelerini önleyecek tedbirler uygulanmaktadır.Fakat ülkemizde grip olanlar bile acil servise gitmektedir.acil sağlık hizmetleri nedir,  acil sağlık hizmetleri bölümü nedir,  acil sağlık hizmeti nedir,  acil sağlik hizmetleri nedir,  acil sağlık hizmetleri ne demek