Soru ve Cevaplarla İslam ve Fetvalar Forumundan Hz. Adem devrindeki insanların fiziksel farklılığı, evrime delil olabilir mi? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hz. Adem devrindeki insanların fiziksel farklılığı, evrime delil olabilir mi?

  Reklam
  Geçmişteki insanların kas ve vücut yapılarında irilik, zindelik ve canlılığın bulunduğu, ömürlerinin de şimdikilere göre daha uzun olduğu anlaşılıyor. Ama bu durum onları insan yapısının dışına çıkarmaz. İlk insan Hz. Âdem aynı zamanda ilk peygamberdir ve her yönüyle günümüz insanına benzemektedir. Onun genetik yapısında günümüzdeki bütün renk ve ırk karakterleri bulunduğu gibi, şimdi her bir ferdin genetik yapısı, onun genetik yapısının bir kombinasyonundan ibarettir.

  Evolüsyon manasında, yani insanın daha aşağı yapılı canlılardan tesadüfen meydana geldiği felsefî görüşünü savunan evrimcilerin evrim görüşüyle bunun bir ilgisi yoktur.

  Ancak, Allah’ın sonsuz ilim, irade ve kudretiyle insanda şimdi her an görülen değişiklik ve farklılaşma manasında evrim teori değil bir kanundur.

  Böyle bir değişiklik için Hz. Âdem’e kadar gitmeye gerek yoktur. Bir saniyede insanın her bir hücresinde üç bin değişik reaksiyon meydana geldiği hesabına göre, insanda ortalama yüz trilyon hücrenin varlığı dikkate alınırsa, bir saniyede insanda meydana gelen değişikliğin büyüklüğü anlaşılır. Bu değişikliğe evrim derseniz, bu da teori değil, Allah’ın sonsuz ilim, irade ve kudretiyle teşekkül eden bir kanundur.


  Sorularla İslamiyet  Paylaş
  Hz. Adem devrindeki insanların fiziksel farklılığı, evrime delil olabilir mi? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İlk insanların bugünkü insanlardan çok daha uzun olduğu bilinmektedir. Kıyamete yaklaştıkça insanların da boyu kısalacaktır. Bu evrimle değil kıyametin alameti olarak düşünülebilir. 3. 3
  Olay evrim değil tersinimdir.

  Tersinim gerçeğini öğreniniz ve tanıtınız.

  Selam