Soru ve Cevaplarla İslam ve Fetvalar Forumundan Çevre baskısı ile çalışmaya yönlendirilen kadınlara tavsiyeniz neler olabilir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Çevre baskısı ile çalışmaya yönlendirilen kadınlara tavsiyeniz neler olabilir?

  Reklam
  SORU: Merhaba ben evliyim 3 yaşında bir kızım var. şu an çalışmıyorum evdeyim ama sırf etrafın baskısından iş bakıyorum neden çalışmıyosun gençsin sigortan olur deyip duruyorlar ama ben kızımdan ayrılıp çalışmak istemiyorum ayrıca çalışmamı gerektirecek bir durumumuz yok eşimde baskı yapmıyor, bana bırakıyor sen bilirsin diyo ama ben akrabalarını sürekli bunu sormasından bıktım artık bu canımı çok sıkıyo huzurum bozuluyor sizce başkaları öyle diyor diye çalışmalı mıyım yardımcı olun teşekkürler..

  CEVAP
  : Selamünaleyküm.
  Siz kendiniz misiniz, başkalarının oyuncağı mısınız? Buna karar verin. Siz neden kendi ayaklarınızın üstünde durup hayatınızla ilgili kararları vermeye cesaret edemiyorsunuz. Size bu teklifte bulunan biri ile beş yıl bir daha selamlaşmamalısınız. Evinizin sultanı iken sizi bir patronun işçisi yapmak istiyorlar. Kendinize gelin; anne olmaktan daha şerefli bir iş var mı? Allah size yavrunuza sigortalamış ne istiyor sunuz ?

  Nureddin Yıldız  Paylaş
  Çevre baskısı ile çalışmaya yönlendirilen kadınlara tavsiyeniz neler olabilir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İslam dini kadının çalışmasına karşı değildir. Sadece kendini koruması için uygun şartları tavsiye etmektedir. Çalışmak zorunda olan bayanlar günahtan koruduktan sonra çalışmalarına müsaade edilmektedir.