Soru ve Cevaplarla İslam ve Fetvalar Forumundan Sohbet Esnasında Erkek Ve Kadınların Karışık Oturması Hakkında Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Sohbet Esnasında Erkek Ve Kadınların Karışık Oturması Hakkında

  Reklam
  Sohbet Esnasında Erkek Ve Kadınların Karışık Oturması

  Etiketler : ders dini sorular fetva hassasiyet ikaz mahrem nureddin yıldız nurettin yıldız sohbet  SORU: Selamlar. Hocam sohbetlerinizi her hafta düzenli olarak izlemeye başladım, daha önceden de takip ediyordum. Bana çok şeyler kattı Allah razı olsun öncelikle. Ancak beni rahatsız eden husus son Nizip ilçesinde yapmış olduğunuz derste kadın-erkek karışık oturulması oldu. Derslerinizde sürekli vurguladığınız bu meseleye neden ders sırasında hassasiyet gösterilmediğini öğrenmek istiyorum. Eğer bu mahremiyet düzenini siz programlarda dahi sağlayamıyorsanız halkın bu konuda hassasiyet göstermesi ne kadar gerçekçi olabilir… Allah razı olsun  CEVAP: Selamünaleyküm. Haklısınız. Salona girdiğimizde bayanlar ayrı bir köşede idiler. Daha sonra salonda izdiham oldu, ön konuşmalar esnasında salon o şekilde dolmuş. Orada ne kadar müdahale edebilirdik bilmiyorum ama o karışıklığı önleyemediğimiz’i itiraf etmeliyim. Konuşmak için kürsüye çıkıldıktan sonra da müdahale çok uygun olmuyor. Rahatsızım durumdan, dua edin daha iyilerine muvaffak olalım. İkazınız için de Allah sizden razı olsun.

  Nureddin Yıldız Hoca Efendi


  Paylaş
  Sohbet Esnasında Erkek Ve Kadınların Karışık Oturması Hakkında Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Sohbet dinlemek için bir araya toplanmış kişiler sevap işlerken karışık oturmaları onların göz zinasına sürükleyerek alacakları sevapları da azaltır. Sohbet ortamı diye karışık oturmamak gerekir.