Soru ve Cevaplarla İslam ve Fetvalar Forumundan İslam’ı Öğrenmek Konusunda İlk Adım Nasıl Atılmalıdır? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  İslam’ı Öğrenmek Konusunda İlk Adım Nasıl Atılmalıdır?

  Reklam
  İslam’ı Öğrenmek Konusunda İlk Adım Nasıl Atılmalıdır?

  Etiketler : dini sorular ergenlik fetva ilişki kardeş kaynak müslüman nureddin yıldız nurettin yıldız temel


  SORU: Esselamüaleyküm. Ben 20 yaşında bir gencim(erkeğim). Adım Enes. 12 yaşında da bir erkek kardeşim var. Ergenlik dönemi münasebetiyle onu bilgilendirmek istedim. Lakin gördüm ki benim de birçok eksiğim var. Sadece ergenlik mevzusunda değil birçok konuda eksiklerim mevcut. Buradan yola çıkarak bilgilenmek istedim. Bu seferde karşıma “kaynak ne olmalı?” sorusu çıktı. Rastgele bir kaynak bulup bilgi edinmek istemedim. Her kaynağa güvenebilir miyim bilmiyorum. Her kaynağa güvenilir mi? Güvenilmezse, hangi kaynaklara güvenilebilir? Müslüman bir gencin en genel manada(farzlar, haramlar, kadın-erkek ilişkileri, eğitim, günlük hayatta en çok kullanılacak bilgiler…) öğrenmesi gereken temel bilgiler hangileri olmalıdır. Sizden istediğim, suallerimi cevaplayıp bana temel bilgileri öğrenebileceğim kaynak tavsiyesinde bulunmanız dır. Allah (cc) razı olsun.  CEVAP: Selamünaleyküm. Öncelikli olarak ilmihal kitaplarından birini esas alarak bilginizi sağlamlaştırın. İlmihal düzeyindeki bilgiler o yaştaki çocuk için yeterlidir.

  Nureddin Yıldız Hoca Efendi


  Paylaş
  İslam’ı Öğrenmek Konusunda İlk Adım Nasıl Atılmalıdır? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İslam çok geniş kapsamlı bir dindir. İslamı yeni öğrenen bir kimse ilmihal kitaplarından başlayarak yapması ve yapmaması gerekenler hakkında bilgi sahibi olabilir.