Soru ve Cevaplarla İslam ve Fetvalar Forumundan Mısıra Hicret Konusunda Düşünceleriniz Nedir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Mısıra Hicret Konusunda Düşünceleriniz Nedir?

  Reklam
  Mısıra Hicret Konusunda Düşünceleriniz Nedir?

  Etiketler : alim çocuk yetiştirmek dini sorular fetva hafız hicret medrese mısır Mısıra Hicret nureddin yıldız nurettin yıldız  SORU: Selamünaleyküm hocam. Ben size bir şey danışmak istiyorum. Biz eşimle evlendiğimizden beri hicret etmek konusunda anlaşıyorduk iki tane çocuğumuz var ve küçükler bu sene bu planı yerine getirmeyi hedefliyoruz lakin aramızda anlaşamadığımız bir husus var hicret beldesi ben Mısır konusunda ısrar ediyorum eşimse başka bir beldeye gitmekte çok kararlı lakin onun gitmek istediği beldede çok şiddetli devam eden sıkıntılar var ve savaş hakim Müslümanlar güçsüz diyemem ama çok sıkıntıdalar elektrik su vs. neredeyse yok sayılır benim için en önemlisi medreseler yok benim 4-5 yaşındaki çocuklarım için çok büyük alimler var lakin çocuklara vakit ayırmaları zor çünkü sıkıntı büyük fakat eşim kararlı çocukların zorluk içinde ve kapitalist sistemden uzak bir şekilde en azından sokaklarında açık kadınları olmayan bu beldede iyi yetişeceklerine inanıyor bende inanıyorum fakat ben liseden sonra kapanmış ve hafızlık yapıp sonrada hemen evlenmiştim şimdi hem benim için hem çocuklar için Mısırın 4-5 yıllığına daha faydalı olacağını en azından ezbere bildiğim Kuranı okurken anlamak istiyorum çocuklarımın da bizim gibi yirmi yaşından sonra bunun mücadelesini vermeleri istemiyorum sizce ne yapmalıyım güçlü bir tevekkülle eşime takılıp Allah için bu beldeye mi gitmeliyim yoksa eşimle Mısır konusunu sakin bir kafayla konuşmalı mıyım? Rabbe emanet olunuz.
  Nureddin Yıldız Hoca Efendi


  CEVAP: Selamünaleyküm.
  Hicret kelimesini tam yerine oturtamadığınızı zannediyorum. Mısır’ın neyine hicret edeceksiniz? Bence bulunduğunuz yeri imar etmeniz daha yararlı olur.


  Paylaş
  Mısıra Hicret Konusunda Düşünceleriniz Nedir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah rızası dahilinde Allahu tealanın ismini yayma düşüncesi ile bir yere gitmek hicret olarak kabul edilmektedir. Bu niyetle bir yere giden bir kimse hicret etmiş sayılır.