Çeyiz Dünyası ve Ev Dekorasyonu Forumundan Küçük evleri büyüten çözümler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Küçük evleri büyüten çözümler

  Reklam
  Küçük evleri büyüten çözümler  Stüdyo daire olarak tanımlanan küçük evler, doğru şekilde dekore edildiğinde son derece fonksiyonel hale gelebilir. İnovatif ve çok fonksiyonlu ürünleriyle dar mekânları maksimum düzeyde kullanım imkanı sağlayan Gaysan Mobilya, dar alanlarınızı ferahlatacak ve 'hayatınıza yer açacak' 10 pratik fikir sunuyor.

  •Evinizi dekore ederken açık renkler tercih etmelisiniz. Böylece evinizin olduğundan daha geniş ve ferah görünmesini sağlamış olursunuz.

  •Gereksiz eşyalardan kurtulup, gerçekten işinize yarayacak kullanışlı ve göze hoş gelen eşyaları kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü ne kadar eşya dağınıklığı olursa, mekanınız o kadar küçük görünecektir.

  •Mekandan maksimum faydalanabilmek için az mobilya ile çok fonksiyon sağlamak önemlidir. Çok fonksiyonlu mobilyalarla aynı odayı hem yatak odası hem de oturma odası olarak kullanmanız mümkün olacaktır.

  •Mümkünse gereksiz duvarları ortadan kaldırın ve her köşeyi değerlendirin. Mesela mutfak küçükse duvarları yıkılıp salona dahil edilebilir. Tüm nişlerden, boşluklardan faydalanarak onları dolap ya da rafa dönüştürebilirsiniz.

  •Depolama alanlarınızı artırın. Puf ya da kanepe seçerken depolama alanları olanları tercih edin. Bazalı yatak kullanmak, yorgan, battaniye gibi sezonluk kullanılan eşyaları ortadan kaldırmak açısından önemlidir.

  •Banyoda lavabo altlarındaki boş alanları, dolap haline getirerek değerlendirebilirsiniz. Ayrıca bu dairelerin tuvaletleri hem makyaj odası hem de tuvalet olarak dekore edilirse daha çok işlev sağlar.

  •Zeminde tek bir malzemeyle daha geniş bir görünüm sağlanabilir. Banyo ve mutfak gibi bölümlerde kullanılan seramikleri daha küçük ebatlı parçalarla döşemek daha ferah gösterir.

  •Stüdyo daireler yeterli derecede ışık almaz. Bu yüzden aydınlatma seçerken alçaktan tasarlanmış değil de daha yüksekten tasarlanmış olan ahizeleri kullanmanız yararlı olacaktır. Lokal aydınlatmalar da mekanınıza farklılık kazandıracaktır.

  •Elektronik eşyalardan da maksimum fayda sağlamanız önemlidir. Örneğin mutfaklarda büyük fırın ve ocaklardan ziyade ankastre mini fırın, mikrodalga fırın ve set üstü ikili ocak kullanılmalıdır. Banyolar da minimum ölçüde olacağından çamaşır makinesi mutfak tezgahının altına konulabilir.

  •Yatağınız yaşam alanınızı daraltmayacak şekilde olmalıdır. Duvara gizlenebilen yani katlanabilen bir mobilya mekanınıza yer açacaktır.  YeniŞafak  Paylaş
  Küçük evleri büyüten çözümler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Küçük evleri çok eşya ile doldurulduğu zaman ya da gerektiği gibi dizayn edilmediği takdirde kasvetli bir hava oluşturulmuş olur. Eşyalar evin boyutuna göre seçilmesi çok olmamasına özen gösterilmeli.