Çeyiz Dünyası ve Ev Dekorasyonu Forumundan Banyo ve tuvalet dekoru nasıl olmalı? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Banyo ve tuvalet dekoru nasıl olmalı?

  Reklam
  banyo dekoru
  tuvalet dekoru
  Banyolar, evin en çok kullanılan bölümlerinin başında gelir. Ancak dekorasyon konusunda oldukça ihmal edilir.


  Dekorasyonda en önemli aşamanın, evin diğer odalarında duvar rengi seçimi olduğunu düşünürsek, banyo dekorasyonunda da durum benzerdir. Banyolarda dekorasyonun en temel aşaması fayans yani duvar kaplama ürünü seçimidir.

  Günümüzde binlerce çeşit duvar ürünü seçeneği bulunmaktadır. Banyo duvarına fayans ve benzeri bir ürün seçerken, mekânın sürekli nemli veya ıslak olduğu göz önünde bulundurularak buna uygun malzemelerden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir. Ayrıca yer döşemesi seçiminde de kaygan olmayan ürünler seçilerek ev kazalarının da önüne geçilebilir.

  BANYOYU AYDINLIK GÖSTERMEK İLK AMAÇ

  Banyolar genellikle evlerin karanlık köşelerinde bulunduğu için banyoyu ferah ve daha aydınlık göstermek birinci amaç olmalıdır. Bu nedenle duvarda kullanılacak fayans ya da benzeri maddeleri açık renkte tercih etmek, banyonun daha geniş görünmesine yardımcı olacaktır.

  Banyonun temel malzemeleri küvet, klozet, lavabodur. Bu malzemelerde de yine beyaz, krem rengi gibi açık renkler kullanılmalıdır. Banyoda küvetin yerleşimi oldukça önemlidir. Küveti banyonun en uç köşelerine yerleştirmek, o kısımlardaki ölü alanları değerlendirmek için akıllıca bir fikir olabilir. Lavabo ve klozeti ise yan duvarlara yakın koymak, banyonun işlevselliğini de artırmaktadır. Eğer banyoya çamaşır makinesi konmak isteniyorsa, bu mümkün olduğunca kapının arkasına ya da banyo dolabının altına saklanarak alanın daralması engellenebilir.

  Temel banyo malzemelerini açık renkte tercih edip uygun şekilde yerleştirdikten sonra, sıra dekorasyonu tamamlayan aksesuarlara geldiğinde burada kişisel zevkler ön plana çıkmaktadır. Açık renk seçilen küvet, lavabo, klozet ve fayanslardan sonra, isteğe bağlı olarak klasik, modern, doğal ya da renkli bir banyo dekorasyonu yapılabilir.

  Kadın&kadın


  Paylaş
  Banyo ve tuvalet dekoru nasıl olmalı? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Banyonun kullanışlı olması için dekoru önemlidir. Aydınlık görünmesi için ışığın banyonun büyüklüğüne göre ve beyaz seçilmesi gerekir. Kayganlık tehlikesine karşı uygun bir zemin hazırlanmalı.yaşlılar için tuvalet ve banyo,  banyo fayans döşeme