Çeyiz Dünyası ve Ev Dekorasyonu Forumundan İç dekorasyon için doğru renk seçimi nasıl yapılır ? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Reklam
  İç dekorasyon için doğru renk seçimi nasıl yapılır ?  Tadilatta olan veya yeni bir evin iç dekorasyonu renk uygulaması, aksesuar seçimi oldukça zordur. Genellikle referans verilen mimarlar ile dekorasyon tamamlanır, Bu yazımızda iç dekorasyon konusunda renklerin kullanımı hakkında detaylı bilgiler var.Öncelikle duvar renk seçiminden başlayalım yıllarca kullandığınız dekorasyon renklerinin dışına çıkmaya ne dersiniz !
  Renklere psikolojik anlamda bakmak gerekir öncelikle sevdiğiniz renkleri ortaya koyalım bunlar bizim ana renklerimiz olsun, 2 veya 3 renk seçebiliriz.Duvar rengimize karar vermeden önce 1 lt örnek boya renklerini boş duvarlara uygulayabilir daha sağlıklı karar verebilirsiniz.
  Mobilya renk seçimi, duvar boyası ile uyumlu bir renk seçmeniz gerekebilir ancak farklılık yaratıp ilginç bir renk tonu ile başlayabilirsiniz örnek olarak beyaz mobilya rengine mor duvar boyası, ve açık mor renk tonu ile iki duvar uygulaması yapabiliriz.
  Moda haline gelen ve genellikle salonlar’da tv ünitesi arkası için tercih edilen duvar boyası rengi gri yanında parlak veya renkli kumaşlar kullanılabilir.Evinizin ne kadar gün ışığı aldığına dikkat edin, aydınlatmalara gelince mümkün bu kullanılan duvar boyası ile alakalı bir konudur burda dikkat edilmesi gereken boya renginin mat veya parlak olmasıdır.Parlak boyalar ışığı yansıtır ve diğer aksesuarları arkaplanda bırakır.Mat boyalar parlak mobilya, perde kumaşı gibi aksesuarları ön plana çıkartır.
  Siyah beyaz iç dekorasyon ipuçları
  Moda olarak bilinen siyah beyaz dekorasyon’da zemin renginden perde kumaşına kadar bir çok detay hesaplanmalı, zeminde beyaz veya yakın bir renk kullanalım, duvar dekorasyonu için siyah üstünde geometrik şekiller olan beyaz renkli duvar kağıdı uygulayın halı rengi dama tahtası gibi siyah ve beyaz rengi duvarrenkleri.com içinde barındıran tonlar olsun.Kullanmak istediğiniz ayna rengi parlak gümüş ve sade çizgiler ile tasarlanmış bir ayna olabilir.
  İç dekorasyon moda renk seçimleri örnek resimler  Paylaş
  Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İnsanların enerjisini azaltan sıkıntı verecek renk ve tonlamalar seçmek yerine klasik renklerin dışına çıkarak daha canlı ve huzur verebilecek renklerin seçilmesi ve dekorun da buna uygun olarak ayarlanması daha doğrudur.siyah beyaz dekorasyon ve halı