Çeyiz Dünyası ve Ev Dekorasyonu Forumundan Duvar kağıtları dekorasyon ve uygulama teknikleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Duvar kağıtları dekorasyon ve uygulama teknikleri

  Reklam
  Duvar kağıtları dekorasyon ve uygulama teknikleri


  Ev duvar dekorasyonları için hem hızlı uygulama, hem uzun yılar kolaylıkla ilk günkü özelliğini koruyan en gözde duvar kaplaması şüphesiz duvar kağıdı. 2015 yeni sezonla beraber ilginç desenlere ve renklere sahip ithal duvar kağıdı modelleri silinebilir özelliği sayesinde aranan duvar dekorasyon malzemesi haline gelmiştir.
  İthal duvar kağıdı özellikleri
  Kağıdın ithal olması kaliteli olduğu anlamına gelmez, kore malı, alman malı, belçika malı, italyan malı gibi bir çok seçenek bulabilirsiniz. Doğru ve kaliteli bir duvar kağıdını kullanmak için bilmeniz gerekenler öncelikle duvar kağıdı
  Türkiye’de kaç senedir satılmakta ürünün vinil, tekstil tabanlı olup olmadığı duvar kağıdı’nın garanti süresi sadece deseni için ucuz ve kalitesiz bir duvar kağıdı almak yerine 3-4 firma dolaştığınızda aynı dükkanlarda aynı katalogları görmeye başlarsınız. Kataloğun çok fazla olması hem duvar kağıdı markasının piyasada stoklu olduğu ve yıllar sonra herhangi bir tamirat için kolaylıkla bulunmasıdır.
  Duvar kağıdı uygulama tutkal özelliğiİthal duvar kağıtlarının bazıları desenin arkasına sürülen tutkal sayesinde uygulanmaktadır. Bazıları ise hem duvara hem kağıdın arkasına sürülür bu teknik özellikleri bilmeniz için duvar kağıdı ustası olmanıza gerek yok.Duvar kağıdı rulosu üzerinde bulunan işaretlere dikkat etemniz gerekir.Özellikle usta seçimi konusunda satın aldığınız firmadan yardım ve garanti istemeyi unutmayın.
  İthal duvar kağıdı nasıl uygulanır ?

  Öncelikle rulonun ölçülmesi ile başlamalısınız duvar tavan yüksekliğinin 10 cm pay bırakarak kesiyoruz bu kestiğimiz 1. parça.

  Desenli kağıtları keserken desen birleşimlerine dikkat etmeliyiz bunun için yapmanız gereken 1. parçayı duvara yerleştirip deseni 2.rulo parçamızın yerini tespit etmektir.

  İthal duvar kağıdına tutkal sürmeden önce düz bir masa temin edin kağıdın desensiz arka yüzeyine kısa saplı ve yumuşak bir fırça yardımı ile tutkalı tüm yüzeye boşluk kalmayacak biçimde uygulayın.

  Tutkalladığımız kağıdımızı yüzleri birbirlerine bakacak şekilde, katlayalım bunun yapılmasının sebebi kağıdın tamamen duvar yüzeyine kolay yapışması için yumuşatılması.

  Duvar kağıdının yüzeye uygulanması bu esnada duvarımızın tamamen kuru ve temiz olması gerekir. uygulamaya ilk tutkalladığımız kağıtdan başlıyoruz. Önce tavan boşluğunu sıfırlayıp dikkatlice aşağıya doğru iniyoruz.

  Duvar kağıdı yapışırken yüzeyle kağıt arasında hava boşlukları kalır bunun için yapmanız gereken hava alma fırçası yardımı ile yukarıdan aşağıya doğru (v) çizerek havayı almanız.

  Uyguladığımız duvar kağıdı fazlasını makas yada maket bıçağı yardımı ile cetvel kullanarak düzgün biçimde keselim.

  Altta kalan kısımları süpürgelik varsa kolaylıkla aynı hizada kesebilirsiniz.

  Desenli duvar kağıtlarının köşe birleşimleri için acele etmeyin yapacağınız çok ufak bir gönye hatası bile tüm sırasının dengesini bozar.

  Tebrikler odanızı kendi başınıza kapladınız.  Paylaş
  Duvar kağıtları dekorasyon ve uygulama teknikleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Duvar kağıtlarını herkes yapıştırabilir. Su ile arka yüzü hafif ıslatılarak yukarıdan itibaren yapıştırılmaya başlanır. Dikkat edilmesi gereken ise kabartıların olmamasıdır.Kadın duvar kağıdı ustaları