Çeyiz Dünyası ve Ev Dekorasyonu Forumundan Çamaşır Odası Dekorasyonu Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Çamaşır Odası Dekorasyonu

  Reklam
  Çağımızda beyaz eşya satışı yapan firma sayısı o kadar çoğaldı ki bu durum son kullanıcıya birbirinden farklı ve birbirinden cazip farklı kampanyalar olarak dönüş yapmaya başladı. Durum böyleyken de çamaşır makinesi başta olmak üzere bulaşık makinesi, buzdolabı ve televizyon gibi daha bir çok beyaz eşyayı rahatlıkla değiştirebiliyoruz.
  Çamaşır makineleri de çok sık değişen makinelerden olmasa da genel itibari ile toplumumuzda gizlenen ögeler olmuşlardır. Modern dekorasyon anlayışında çamaşır makinesi kendisine mutfakta yer bulmaya başladı, fakat bu özellikle ülkemizde çokca kullanılan bir uygulama değil.

  camasır odasi dekoru 0.jpg
  Bununla birlikte teknik olarak değerlendirdiğimizde de mutfak ve banyolar birbirinden bağımsız alanlardır. Bu yüzden birbirine karıştırılmaması gerekir. Farklı alanlar sağlanacak olursa, mobilyaların yerleşimi de çok daha uygun olacaktır. Çamaşır makineleriniz için genel olarak banyoları kullanabilirsiniz, ki bu ülkemizde en yaygın kullanım biçimlerindendir.
  Fakat bizim size tavsiyemiz çamaşırlarınız için minik oda ayırmanız yönünde olacaktır. Işık alan bir odanın çamaşır odası olarak belirlenmesi doğru bir karar olacaktır. Çamaşır sepetinizi hemen çamaşır makinenizin yanında bulundurup evdeki gereksiz dağınıklığının önüne geçebilirsiniz.

  camasır odasi dekoru 1.jpg

  Özel olarak tanzim ettiğiniz bu çamaşır odasında kirli sepeti, çamaşır makinesi, ütü, deterjanlar, kurutucu, çamaşır askılıkları gibi materyaller de olabilir. Bir arada olmaları işinizi çok daha fazla derecede kolaylaştıracaktır.
  Bununla birlikte çamaşır odanızın olması ve güneş alan bir yerde bulunuyor olması mahremiyetinizi korumanız adına oldukça önemli olacaktır. Balkon gibi ortamlarda iç çamaşırlarınızı asamayacağınızdan dolayı ve salonunuzun ortasında pek de güzel bir görüntü oluşturmayacağı için çamaşır odaları bir nevi mahremiyetiniz açısından da gerekli olan alanlardır.
  Ayrıca dekorasyon çalışmasına da es geçmemeniz gerekir. Çamaşır odalarınızda herhangi sıradan bir renk olmamalı. Sevdiğiniz renk olmalı, sıkılmayacağınız bir renk olmalı. Ki böylece sıkıldığınız bir iş olan çamaşır yıkamak artık keyifle geçirdiğiniz zaman dilimleri haline gelebilsin.
  Renk tonu olarak ta çamaşır odalarında lila renginin tonlarını ve çeşitlerini değerlendirilebilirsiniz. Bu hem canlı bir renk olacak hem de insana dinginlik veren bir renk olduğu için çamaşır odalarında geçirdiğiniz süreci sıkıcı bir hal olmaktan çıkaracaktır.
  Eğer alan olarak müsait ise çamaşır odalarınız, burada ütülenen gömleklerin asılabilmesi için dolap bulundurmanız faydanıza olacaktır. Bu odada ütülediğiniz gömleklerinizi asacak bir yer aramaktansa gömlek dolabına asmanız, dağınıklığı da önlemiş olacaktır.
  Bu dekorasyon önerilerimiz ışığında oluşturacağınız dekorasyon çalışmasını yaptığınız çamaşır odalarınızda vakit geçirmek artık eskisinden çok daha da eğlenceli olacağına emin olabilirsiniz. En sıkıldığınız iş olarak düşündüğünüz çamaşır yıkama ve ütüleme olayı artık zevk alarak yaptığınız birer aktivite haline gelebilecektir.

  camasır odasi dekoru 2.jpg  Paylaş
  Çamaşır Odası Dekorasyonu Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Her geçen gün imkanların artması ve buna bağlı olarak ihtiyaçların da çoğalması ile makineler için özel bir oda ayarlama gereği duyulmaktadır. Çamaşır makinesi, deterjan, kirli sepeti gibi eşyalar derken küçük bir odaya ihtiyaç duyulmaktadır.çamaşır odası,  çamaşır odası dekoru,  çamaşır odası modelleri,  camasir yikama odasi,  çeşitli her türlü çamaşir kurutmalık modellerı,  çamaşır yıkayıp ütüleyen makine