Çeyiz Dünyası ve Ev Dekorasyonu Forumundan Perde kış bahçesi perdesi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Perde kış bahçesi perdesi

  Reklam
  Perde kış bahçesi perdesi


  Kış bahçesi perdesi, kış bahçelerinin tavan ve yan çephelerinin perdelenmesinde, dekorasyonunda kullanılan perde sistemleridir.

  Bahçelerin kışın ya da yağışlı havalarda da kullanımda olmabilmesi açısından son yıllarda, restorant, cafeterya, otel, konut ve villa, işmerkezi, fabrika bahçelerinin (ya da çatı katlarının) mevsimlere uygun şekilde dönüştürülebilmesini sağlayan mekanik sistemlere kış bahçesi denmektedir.

  Cam ve profillerden oluşturulan kış bahçelerinin dekoratif, estetik açıdan vazgeçilmesi ise kış bahçesi perdeleridir.

  Kış bahçesinde kullanılacak perdenin seçiminde müşterinin tercihinin yanı sıra, estetik, filtreleme ve gölgeleme, uygulama alanının uygunluğuna göre hangi sistemin kullanılacağına karar verilir.

  Kış bahçelerinde genellikle Sunscreen (güneş kırıcı), bambu, hasır, ahşap stor, plise ve duette perde kullanılmaktadır. Kış bahçesi perdesi manuel kontrollü de üretilebilmesine rağmen genellikle motorlu ve kumandalı tercih edilmektedir.  Paylaş
  Perde kış bahçesi perdesi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Özellikle restorant, kafe gibi yerlerde kullanılan perde türü örtülerin yaz ve kış aylarında kullanışlı olmasına özen gösterilmektedir. Kış aylarında yağışı geçirmemesi için geçirgenliği olmayan ürünler tercih edilmektedir.