Din Ve İman Bölümü ve Esma-ül Hüsna (Allah c.c isimleri) Forumundan esmaül hüsna duaları - El Kavi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  esmaül hüsna duaları - El Kavi

  Reklam
  El Kavi ismiyle dua


  El Kavi: Her şeye gücü yeten, kudretli anlamlarına gelen yüce Allah'ın ism-i Şerefidir.

  Allahım,

  Sevgili, en sevgili olan Rabbimiz,

  El Kavi,

  Zayıflığımın, güçsüzlüğümün, tahammülsüzlüğümün ve çıkmazlarımın uçurumunda, senin kudretini, senin hikmetini ve senin azametini bir kez daha hatırlıyorum. Bir kez daha ruhumu alıp senin dergâhına getiriyorum. Kabul buyur. Kabul buyur ki senin dergâhının ikliminde soluklanayım, aklanayım, ışıklanayım. Zira madden ve manen yorgun düşmüş, yüreğimin ağırlığını taşımaz olmuşum. Bir güçlü el çekip alsın bu diyarlardan beni diyorum. Hüznün girdabında ezim ezim eziliyorum. Hiç şüphesiz senin gücün her şeye yeter Allah'ım.

  Zayıflığımın, acziyetimin uçurumdan çek al beni.

  Ruhumda demetlenmiş hüzünlerim var, çöz beni Rabbim.  El Kavi,

  En Sevgili,

  Ey bütün gökleri dize getiren Sevgili Allah'ım,

  Tenha yollara düşmüş bir gelincik gibiyim. Yusuf misali ağlamaktayım her dem. Uzak ve aykırı iklimlerde yalnızım, bizarım, hüzünlerdeyim. Bütün ar perdelerim yırtılmış. Darmadağın olmuşum. Kubbe kubbe ezanların düşüyor yâdıma. Tükenmiş takvimler, geçen seneler, biten sevdalar içimi acıtıyor. Bütün geceler yüreğime basıyor ansızın, sıla uzağa düşüyor, kadim coğrafyalar tükeniyor. Yere göğe koyamadığım bütün sevdiklerim unutuyorlar beni, yürekli bozkırlarda namert bir rüzgâr savuruyor bedenimi. Gücüm yok artık, bunu biliyorum.

  Bir güç el atmalı bana, kurtarmalı beni yalnızlığın çöllerinden.

  Yalancı çöllerin yangınlarına dönen yüreğime güçlü bir el değmeli diyorum.

  O güç sensin Allahım, o kuvvet sen…

  Allah'ım.

  Zayıflığımın, acziyetimin uçurumdan çek al beni.

  Ruhumda demetlenmiş hüzünlerim var, çöz beni Rabbim.  Sevgili,

  En Sevgili,

  Ey bütün gökleri dize getiren Allah'ım,

  El Kavi,

  Aheste aheste yürüdüğüm menzile, bütün gidişlerim aykırı, buruk, kekremsi. Derin vadilerin yarlarında yüreğimi koyuverdiğim günden beri bir telaş içindeyim. Zaman beni harcıyor, lime lime parçalıyor ruhumu. Ayrılığın türküsünü henüz unutmamışken, kalbim o acının ızdırabını yaşıyorken, kahrım bitmemişken, lodoslar o günün anısına kırıyorken dallarımı, zifir düşünceler aklımı kolluyorken menzile varamıyorum, çıkmazlardayım Allah'ım. Çok bilmiş nefsimin dizginlerini tutamıyorum, derunum tarumar, gözlerim kan çanağı. Bütün gücümü yitirmişim, dizlerim yorulmuş kimliksiz yokuşlarda. İrademi nefsimin ellerine vermişim. Ben gidiyorum bilmediğim diyarlara… Zayıfım, çaresizim, yoksulum, yokum…

  Tut beni Allah'ım… Beni saran bir güce ihtiyacım var.

  Allah'ım.

  Zayıflığımın, acziyetimin uçurumdan çek al beni.

  Ruhumda demetlenmiş hüzünlerim var, çöz Rabbim.  Ey bütün gökleri dize getiren Allah'ım,

  Rabbim,

  Sevgili, en sevgili,

  El Kavi,

  Tefekkürün en derinindeyim, bütün düşüncelerim sensin. Bütün yollarım sana çıkar, bütün dualarım sanadır. Bütün güçsüzlüklerimi sen onarır, bütün çıkmazların yortusundan sen çıkarırsın beni. Göğü makaslayan gözlerim, duaları nakış desenli duaları efsunlu sözlere döşeyen sözlerim senin menziline hasret… Kelamlarımızın her daim ucundasın Ey Allah'ım. En geçerli akçayı sevgi sanırdık. Pusula meğer yanlış göstermiş, yanlış öğretmiş yaşlı kâhin. Yanlış bellemişiz öğrendiğimiz her şeyi. Aşk yanlışmış, aşk değilmiş hayatın mayası. Tefekkürün en yangın yerinde yetiş imdadımıza Rabbim. Desiselerin hilesi karıştı ruhumuza. Biz ki bütün kilimlerimizi sevgiyle dokurduk, aşkla örerdik kozamızı.

  Bir fırtına koptu, savurdu bizi.

  Gücümüz ellerimizden düştü, kırıldı gönlümüzün sırçası.

  Şimdi kırık döküğüm.

  Zayıfım, çaresizim, kırgınım, yorgunum…

  Tut beni Allah'ım… Beni saran bir güce ihtiyacım var.

  Allah'ım.

  Zayıflığımın, acziyetimin uçurumdan çek al beni.

  Ruhumda demetlenmiş hüzünlerim var, çöz beni Rabbim.  Allahım,

  Sevgili Rabbim,

  El Kavi,

  Sen Rahman ve Rahimsin. Hiçbir noksanı olmayansın, ey mükemmel sıfatların sahibi, yücesin, bağışlayansın, sevensin, sevdirensin… Bizi de sevdiklerimize sevdir Rabbim. Senin her şeye gücün yeter. Sen Kavi'sin, Muktedirsin, Kadimsin. Bizim noksanlığımızı, aczimizi, kusurumuzu bağışla, bizi sevdiklerine kat, bizi affet. Ey bütün gökleri dize getiren Allah'ım, ol deyince olduran, her sözü zerrelere bile nüfuz eden El Kavi, sen bizim Rabbimizsin. Biz sana inanmış, sana güvenmişiz. Bütün maddi ve manevi işlerimizin hesabı sendedir. İtibarımızı, değerimizi, erdem ve ahlakımızı artır bize feyiz var. Ver ki dergâhına gelmeye yüzümüz olsun.

  Biz aciz kullarına yardım et, bizi koru, bize yardım et Allahım.

  Biz ki aciziz, zayıfız, bizarız…

  Eksiklerimiz, çıkmazlarımız var, buhranlarımız, aymazlığımız var.

  Bizi affet, bize güç ver, bize huzur ver…

  Senin her şeye gücün yeter…

  (âmin)

  Meryem Aybike Sinan
  Esmâü'l Hüsnâ Yazıları (54)


  Paylaş
  esmaül hüsna duaları - El Kavi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bir çok insanın günahlarda ısrarcı olması kendilerini yaratan Allahu tealanın emirlerini yerine getirmemelerine rağmen Allahu teala onları helak etmeyerek onları yaşatarak şans verir ve doğruyu bulmaları için sabreder.el kavi,  ya kavi,  Kavi esması,  ElKavi,  ya kavi esmasi,  el kavi duası,  el kavı