Mumine.com ve Duyurularımız Forumundan Çanakkale Savaşında Şehit Olan Kardeşlerimizi Rahmetle Anıyoruz Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Çanakkale Savaşında Şehit Olan Kardeşlerimizi Rahmetle Anıyoruz

  Reklam
  Çanakkale Özel Nihat HatipOğlu

  Çanakkale Zaferinin 94.YILI HATIRASINA Bölümlere Tıklayarak izleyebilirsiniz.

  1. Bölüm

  2. Bölüm

  3. Bölüm

  4. Bölüm

  5. Bölüm
  6. Bölüm

  (Bilgisayarınıza indirmek için;
  farenin sağ tuşuna basıp farklı kaydedin)
  Çanakkale Animasyonunu indir
  Çanakkale Şiiri (Doc)
  (Bilgisayarınıza indirmek için;
  farenin sağ tuşuna basıp farklı kaydedin)
  Bedirhan Gökçeden Çanakkale Şiiri
  (Bilgisayarınıza indirmek için;
  farenin sağ tuşuna basıp farklı kaydedin)


  Paylaş
  Çanakkale Savaşında Şehit Olan Kardeşlerimizi Rahmetle Anıyoruz Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  RABBİM razı olsun birÇanakkaleli olarak çok mutlu oldum resimler çok güzel şehitlerimizin ruhu şad olsun sağolasınız hicran bacım 3. 3
  18 Mart günü, 1915 Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümüdür. Bugün, 2002 yılından itibaren, “Şehitler Günü” olarak kabul edilmiştir.
  Şehit: Allah yolunda canını feda eden, dinini, vatanını, bayrağını savunurken ölen, haksız yere öldürülen Müslüman’dır. Şehitlik, Allah katında peygamberlikten sonra en yüksek mertebedir. Şehitler, Allah’ın sevgili kullarıdır. Cennet’te onlar için sonsuz nimetler hazırlanmıştır. Arapça, “Tanık” anlamına gelen şehit, inançlarını yadsımamak uğruna, Allah’a ya da kutsal saydığı değerlere tanıklık etmek ülküsüyle can veren kişidir. Kur’an, Allah yolunda öldürülenlerin, Allah’ın bağışını ve merhametini kazandıklarını bildirir. “Sakın Allah katında öldürülenleri ölüler sanma. Doğrusu onlar Rableri katında diridirler. Cennet meyvelerinden rızıklanırlar.” (Al-i İmran Suresi:169-170) Buna göre şehitler ölü sayılmamalıdır, onlar diridir; yaptıkları boşa çıkarılmayacak ve dünyada kendilerine tanımlanan Cennet’e konulacaklardır.
  Kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyarak şehitlik onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.
  Bugün, 18 Mart Şehitler Günü, aynı zamanda “Çanakkale Zaferi”nin …. Yıldönümü.
  Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktası olmuş, tarihin akışı üzerinde Türk Ulusu, belirleyici bir rol oynamıştır.
  Millet olma bilincinin tohumlarının atılarak, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlayan, bir prestij ve azmin mücadelesidir.
  Çanakkale Muharebeleri, 1. Dünya Savaşı’nın en önemli ve hassas bölümünü teşkil eder.
  Çanakkale Savaşı, ordumuzu zafere taşıyan Mustafa Kemal gerçeğini ortaya çıkarmış, milletimiz, 500 bin evladını bu savaşta şehit vermiştir.
  Mukaddes vatan toprakları için, canlarını seve seve vererek; bir ulusun kaderini değiştiren, vatanımızı, istiklalimizi, sarsılmaz imanları, eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, aziz şehitlerimiz, dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır.
  Çanakkale Zaferi’nin, özellikle genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize bir borcumuz olduğu gibi, geleceğimizin de teminatıdır.
  Gazilerimiz, toplumumuzun milli hafızasını oluşturmaktadır.
  Milletimiz, ne zaman kendini darda hissederse, gazilerimizi dinlemesi, gazilerimizin ve şehitlerimizin vatan sevgisi çizgisine dönmesi, yeniden dirilmesi için yeterli olacaktır.
  Türk Milleti, kendi şehitlerine gösterdiği özeni ve ilgiyi, bu savaşta ölen yabancı askerlere de göstererek, insanlığın yere düşen onurunu da ayağa kaldırmıştır.
  İnsanlık, geçmişin hatalarından gerekli dersleri çıkararak, dünyanın çeşitli bölgelerinde süren çatışmaları sonlandırmalıdır.
  İnsanların hiçbir ayırım gözetmeden ve gelecek kaygısı duymadan; huzur, sevgi ve kardeşlik içinde bir arada yaşayacakları, barış dolu bir dünyanın temelleri atılmalıdır.
  Çanakkale Zaferi’nin 96. Yıldönümünde,
  Mustafa Kemal Atatürk’ü,Silah Arkadaşlarını
  Çanakkale Şehitlerimizi ve bugüne dek vermiş olduğumuz tüm aziz şehitlerimizi,
  Şehitler Günü münasebetiyle, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum.ALLAHIM BİZLERİDE ŞEHİTLİK MERTEBESİNE ERENLERDEN EĞLESİN. 4. 4

 5. 5
  tÜM ŞEHİTLERİMİZİN AZİZ RUHLARINA VE ELBETTE ÖZELLİKLE ÇANAKKALEDE ŞEHİT OLAN ATALARIMIZIN RUHLARINA 3 İHLAS BİR FATİHA OKUYALIM. ALLAH ONLARDAN RAZI OLSUN.çanakkale savaşında şehit olan kadınlar