Dualar / Yakarışlar ve Dua Soru ve Cevaplar Forumundan Hastalıktan dolayı dua taşımak Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hastalıktan dolayı dua taşımak

  Reklam
  Hastalıktan dolayı dua taşımak

  Soru

  Ben panik atak rahatsızıyım. Panik nöbetleri geçiriyorum. (O an ölecegimi zannediyorum artık sonum geldi diyorum veya daha değişik duygulara kapılıyorum bişeyler oluverecekmiş gibi..) ve çok acı çekiyorum. Doktorlar hastalığın cinlerle bir alakası olmadığını söylüyorlar. Fakat insanın bu durumu vesveseden kaynaklandığını düşünüyorum Sizce bu rahatsızlığın cinlerle bir alakası varmıdır. Muska yazdırsam faydası olur mu?


  Cevap

  Değerli kardeşimiz;
  Bu tür hastalıklarda doktorların tavsiyelerine uyulmalıdır. Ayrıca şifa bulmak için ayet ve dua taşınabilir. Ayet veya dua yazılı şeyleri üzerimizde taşımak caizdir. Abdullah bin Ömer Peygamberden (sav) şöyle rivayet etmiştir: "Sizden biriniz uykuda korkarsa şöyle desin: Allah'ın gazab ve azabından ve kullarının şerrinden, şeytanların vesvesesinden ve yanıma gelmelerinden eksikliği olmayan Allah'ın sözlerine sığınırım" O zaman, hiçbir şey ona zarar vermez. Abdullah bin Amr onları temyiz çağına gelen çocuklarına öğretir, temyiz çağına gelmeyen çocukları için yazıp onların boynuna asardı (Ebu Davııd, Nesâî, Tirmizî).
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet  Paylaş
  Hastalıktan dolayı dua taşımak Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Duanın makbul olanı okunmasıdır. Korkuya karşı kişi kendini güvende hissetmesi için okumalı isterse taşır fakat en doğrusu duanın okunmasıdır.panik atağın cinlerle alakası varmı