Dualar / Yakarışlar ve Dua Soru ve Cevaplar Forumundan Siğil için hangi dua okunmalı ve bu okunan duaların faydası olur mu? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Siğil için hangi dua okunmalı ve bu okunan duaların faydası olur mu?

  Reklam
  Siğil için hangi dua okunmalı ve bu okunan duaların faydası olur mu?


  Üç adet boğumlu arpa çubuğu alınır, boğumları siğillerin üzerine sürülür ve Taha suresinin 105, 106 ve 107 âyetler bir defa okunur. Sonra çubuklar rutubetli bir yere gömülür ve çürümeye terk edilir. Çubukların çürümesiyle siğiller de Allahü teâlânın izniyle düşer.

  İmam Kurtubi hazretleri buyuruyor ki: Kendim ve başka kişilerde tecrübe ettim faydalı oldu. (el-Camiu li-Ahkami’l-Kur’an, ilgili ayetlerin tefsiri)

  Dua ile tedaviye inanma insandaki bağışıklık sistemini harekete geçirir. Bu konuda tıbbi tedavileri de denemek gerekir. Bizim görevimiz dua ve diğer tedavi yollarıyla Allah'tan şifa istemektir. Şifayı veren Odur.

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör


  Paylaş
  Siğil için hangi dua okunmalı ve bu okunan duaların faydası olur mu? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Siğil bir çok kişinin kabusu gibidir. Doktora gitmeden şifasını Allah'tan isteyen kişilerde etkisi olmaktadır. Taha suresinin 105, 106 ve 107 ayetleri okunarak dua edilir.siğil için okunan ayet,  temriye duası,  sigiller icin okunacak dua