Dualar / Yakarışlar ve Dua Soru ve Cevaplar Forumundan Sıkıntı için okunabilecek dualar varmıdır? Ruhsal sorunlarımı nasıl çözebilirim? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Sıkıntı için okunabilecek dualar varmıdır? Ruhsal sorunlarımı nasıl çözebilirim?

  Reklam
  Sıkıntı için okunabilecek dualar varmıdır? Ruhsal sorunlarımı nasıl çözebilirim?


  İnsan, maruz kaldığı sıkıntılı takdirlere nefsinin isyan etmeyip itaat etmesi için duâ etmeli, hakkında hayırlısını dilemelidir. Peygamberimiz (sav) böyle sıkıntı içinde kalan kimseye duâ tavsiye buyurmuştur. Onu okumalı, Allah'a teslim olmalıyız. Duâ şöyledir:

  "Bismillâhi alâ nefsi ve mâlî ve dînî. Allahümme raddınî bi-kadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî, hattâ lâ uhibbe ta'cîle mâ ahhartehu ve te'hîra mâ acceltehu."

  "Allah'ım, senin ismine, malımı, dinimi ve nefsimi emanet ediyorum. Allah'ım, hükmüne beni razı kıl, kaderimde olanı bana mübarek kıl ki, te'hir ettiğinin acelesini, acele ettiğinin de te'hirini istemeyeyim. Nefsimin isyanını önle, teslimini sağla."


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör


  Paylaş
  Sıkıntı için okunabilecek dualar varmıdır? Ruhsal sorunlarımı nasıl çözebilirim? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  ezberlemeğe gayret edeceğim ALLAH C.C razı olsun sağolasınız 3. 3
  Bu aralar yaşamımın belirsizliğine dair çok sıkıntılarım vardı ve Allah'ın takdirine karşı nasıl nefsimi kontrol etmem gerektiğini bilmiyordum. Bize öğretilen O'na hiç koşulsuz teslim olmaktır şüphesiz. Ancak insan öylesi bir doğaya sahip ki çoğu zaman O'nun istekleri bizim isteklerimizle örtüşmeyince umutsuzluk kapımızı çalıyor. Halbuki O'na itiraz etmeksizin teslim olmamız lazım. Yazdığınız dua sayesinde ben de kendimi daha iyi terbiye edebileceğime inanıyorum. Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.ruhsal sıkıntı duası,  ruhsal sıkıntı için dua,  ruhsal dualar,  ruhsal sıkıntı için dualar,  ruhsal dua,  okunabilcek dualar