Dualar / Yakarışlar ve Dua Soru ve Cevaplar Forumundan Aile geçimsizliğine karşı hangi duayı okuyabiliriz. Aile mutlu olsun diye muska yazdı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Aile geçimsizliğine karşı hangi duayı okuyabiliriz. Aile mutlu olsun diye muska yazdı

  Reklam
  Aile geçimsizliğine karşı hangi duayı okuyabiliriz. Aile mutlu olsun diye muska yazdırmak caiz mi?


  Aile içi sevginin artması için dua okumak caizdir. İnsan içinden geldiği şekilde dua edebilir. Ancak şu husus unutulmamalıdır ki duanın gerçekleşmesi için insanın da aile içi sevgiyi arttıracak fiillerde bulunmalı ve kin ve nefrete sebep olacak her türlü davranıştan uzak durmalıdır

  2- Meşhur ata sözümüzdür. Denize düşen yılana sarılır, denmiştir. Biz de bazen öyle oluyoruz galiba. Çaresini bulamadığımız, teşhisini koyamadığımız sıkıntılarımızda çareyi büyüde, sihirde görüyor; hemen hükmünü veriyoruz.

  – Büyü yaptılar, geçimimizi bozup huzurumuzu yok ettiler. Ya da kısmetimizi kapatıp olan işimizi olmaz hale getirdiler. – Öyle ise çare nedir?

  – Çare; büyücülere, sihircilere, falcılara gitmektir…

  Maşaallah büyü bozucular, sihir çözücüler de düzinelerle.

  Yeter ki sen paradan haber ver…

  Bana öyle geliyor ki, parayı kesin, ortalıkta ne büyücü kalır ne de sihirci…

  Aslında ben büyünün, yani sihrin varlığını kabul ediyorum. Ancak bunun tarihte kalan bir ilim dalı olduğunu, nasıl yapılıp nasıl çözüldüğüne dair bir ilmin günümüze kadar gelmediğini düşünüyorum. Bu yüzden de şurada burada büyü yapan yahut da bozan kimselere inanmıyorum.

  Şundan inanmıyorum:

  Büyü yapma yahut da çözme ilmi varsa, kitaplarda olacaktır. Kitaplarda olunca onu sadece meçhul kimseler bilmeyecek, kitap okuyan herkes bu bilgiye sahip olacaktır. Görülen odur ki, kitap okuyanlarda böyle doğru bir büyü yapma ve çözme bilgisi yoktur. Tam aksine, kitap okumayanlarda bu sırlı ilim çoğaltılıyor, müşteriler sıraya giriyor.

  Kanaatim odur ki, aile içinde insanlar, beyin yahut da hanımın tutumundan şikayetçi olurken olayı büyüye, sihre yormakta yanılıyorlar.

  Büyü de sihir de tarafların kendilerindedir. Şayet rahatsızlık unsuru olarak gördükleri hallerini kendi iradeleriyle düzeltmeye yönelseler ortalıkta ne büyüye ihtiyaç kalır, ne sihirbaza. Ama nefsi böyle bir özeleştiriye talip olmuyor. Kendi kusur ve hatalarını düşünmeye de fırsat vermiyor. En kolay yolu gösteriyor.

  – Büyü yapmışlar, sihirde bulunmuşlar.

  Bundan sonra yatakta muska aramalar, kapıda çaput bulmalar alıp yürüyecek; evhamlar, vesveseler, masum konu komşulardan şüphelenmeler meydan alacaktır. Çık çıkabilirsen işin içinden.

  Hayır hayır boşuna suçlamayın konu komşunuzu, yakınlarınızı ve dostlarınızı. Büyü falan yok, kendi ihmal ve kusurlarınız var. Yapılan büyüden dolayı hanımı evi terk ettiğini söyleyen bir bey:

  – Ne olur büyüyü boz, sihiri çöz, bunu ancak sen yaparsın, diye ısrarda bulundu. Ben de:

  – Büyü yapılan hanım evi terk ederken bir bahane ileri sürer, bu bahane ile evi terk eder, seninki ne bahane ileri sürdü, onu söyle, dedim.

  Söylemek istemedi. Israr edince baklayı çıkardı:

  – Güya ben akşamları işimden çıkınca hemen eve gelmiyor da meyhaneye uğruyor, iki tek atıyormuşum.

  Zaten ben de bu itirafı bekliyordum. Hemen çareyi gösterdim.

  – Tamam, dedim, işte büyü de, büyü yapan da açıklandı. Büyüyü sen yapıyorsun meyhaneye gitmekle. Büyün de oradaki içkin. Çözmek istiyorsan akşamları işinden doğruca evine gel, meyhaneye uğrama. Göreceksin ki büyü derhal bozulmuş, sihir de hemen çözülmüş.

  Ahmed ŞAHİN


  Paylaş
  Aile geçimsizliğine karşı hangi duayı okuyabiliriz. Aile mutlu olsun diye muska yazdı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Esselamun Aleyküm ve Rahmettullah değerli Kardesim
  Ahmet Hocamızdan ve sizden Rabbim razı olsun...
  Bu degerleri bize sunduğunuz için...
  Rabbim size kat kat güzel mükafatlar nasib etsin...
  Hizmetinizi daim eylesin...
  Yuvanızı cennet bahçesi,yavrularınızıda Peygamber(s.a.v) çiçekleri eylesin..
  Siz değerli paylasimlarınızla bizlere her daim iyi örnek olmaktanız...
  Bizimle paylaştıklarınız inci taneleri gibi yüreğimize dokunmakta ve Allah'ın izniyle yüreğimizi aydınlatmakta...
  Saygılarımla....
  Selametle kalınız...
  Dualarınızda yer almak ve En güzel yerde Allah c.c. katında dualarda buluşmak duasıyla
  Allah c.c. emanet olunuz..evde huzur ve mutluluk duası,  kuranda aile geçimsizliği,  aile içi geçimsizlik için dua,  büyü ve muska bozan dualar,  mutluluk muskası,  mutlu aile duası,  evdeki geçimsizlik için dua