Dualar / Yakarışlar ve Dua Soru ve Cevaplar Forumundan Nazardan korunmak için hangi duayı okumalıyız? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Nazardan korunmak için hangi duayı okumalıyız?

  Reklam
  Nazardan korunmak için hangi duayı okumalıyız?

  Nazarın ne kadar devam edeceğini Allah bilir. Bu psikolojik bir rahatsızlıktır. Manevi olarak tedavi edildiğinde etkisi gider.

  Korku ve nazar gibi şeylerden korunmak için dua etmek ve âyet ile hadis gibi şeyleri yazıp taşımak dinen caizdir. Abdullah bin Ömer Peygamberden (sav) şöyle rivayet etmiştir: "Sizden biriniz uykuda korkarsa şöyle desin: Allah'ın gazab ve azabından ve kullarının şerrinden, şeytanların vesvesesinden ve yanıma gelmelerinden eksikliği olmayan Allah'ın sözlerine sığınırım" O zaman, hiçbir şey ona zarar vermez. Abdullah bin Amr onları temyiz çağına gelen çocuklarına öğretir, temyiz çağına gelmeyen çocukları için yazıp onların boynuna asardı (Ebu Davud, Nesâî, Tirmizî).

  Ancak bunları istismar edip sanat haline getiren ve saf kadınlarla teşriki mesai edip onlarla haşr ve neşir olmak kesinlikle haramdır.

  Halil Günenç, Günümüz meselelerine Fetvalar – 2, Yasin Yayınevi, s: 258


  Paylaş
  Nazardan korunmak için hangi duayı okumalıyız? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Nazarın değmesi sonucu kişinin başına gelen hastalık veya bela nazar duasının okunması ile geçebilir. Ayeti kerimelerden de dualar okuyarak nazardan korunabilir.nazardan korunmak,  nazardan korunmak icin hangi dualari okumali