Dualar / Yakarışlar ve Dua Soru ve Cevaplar Forumundan Salat-ı tefriciyenin 4444 defa okunmasında sayının önemi var mıdır? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Salat-ı tefriciyenin 4444 defa okunmasında sayının önemi var mıdır?

  Reklam
  Salat-ı tefriciyenin 4444 defa okunmasında sayının önemi var mıdır?


  Bu salavat diğer salavatlar gibi sayıya bakılmaksızın istenildiği sayıda okunabilir. Ama belirlenen sayıyla okumak ondan beklenen neticeyi göstermede etkilidir.

  Maddi kilitlerin kendilerine münasip anahtarları olduğu gibi manevi kilit hükmünde bazı sırların da kendilerine münasip ölçülerde anahtarları vardır.

  Kilide göre anahtarı kullanmadınız mı muvaffak olamazsınız. Mesela sizin e- mailinizin bir şifresi vardır. O şifreyi yanlış girdiğiniz takdirde – mail kutunuza giremezsiniz. İşte bazı ilahi sırların açılabilmesi için belirli sayıda tesbihin veya salavatın çekilmesi gerekir. Bu sayı kasten çekilmez ise o ilahi sırra erişilmesi mümkün değildir. Fakat sehven yani unutarak yanlış çekilmiş ise Cenab-ı Hakkın rahmeti sizden onu kabul etmektedir. O ayrı meseledir.

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör


  Paylaş
  Salat-ı tefriciyenin 4444 defa okunmasında sayının önemi var mıdır? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Her şeyin bir şifresi olduğu gibi dinimizde bazı zikirlerin de belli başlı sayıları bulunmaktadır. İstenilen amaca ulaşmak amacıyla belirlenen sayı çekilir bir dua hükmüne girer.dualarda sayıların önemi,  salatı tefriciyenin sırları,  tefriciye sayısı önemli mi,  salatı tefriciyenin önemi,  salatı tefriciye sayısı,  dualarda sayı önemlimi,  dualarda sayı var mıdır