Dualar / Yakarışlar ve Dua Soru ve Cevaplar Forumundan Dua ediyorum ama kabul olmadı... Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Dua ediyorum ama kabul olmadı...

  Reklam

  SORU: Benim sana sorum: "Dua" ile ilgili. Allah kullarının elbette her anını görüp, işitiyor. Hepsini biliyor.Ve bizi onun yanında değerli kılan en büyük şeylerden biri de dua. "İsteyin vereyim"
  diyor.Zaten vermek ondan bir şey eksiltmiyor ve o kullarının el açıp ondan dilemesinden hoşnut oluyor. Kısacası ben 8 yıldır bir dua ediyorum. gece gündüz hemde ailem ve benim için önemli belki ailemiz dağılacak. Ama bir yerde bir şeyi yanlış yapıyor olmalıyım ki Rabbim kabul etmiyor. Artık sana nasıl dua edeyim Rabbim nasıl dua edersem kabul edersin diyorum. belki de günaha giriyorum. Şimdi sana da soruyorm abiciğim ben nasıl dua edeyim Rabbim\'e. Dualarında bana da yer ver
  abiciğim. Allah'a emanet ol.  CEVAP: Rabbimiz dualarımıza cevap verir, kabul etmeyebilir. cevap vermek başka, kabul etmek başkadır. cevap vermek, duayı dikkate almaktır; bu konuda açık vaadi var; ama kabul etme sözü yok.. çünkü biz
  kendi hakkımızda doğru olanın ne olduğunu Onun kadar bilmeyiz.. tıpkı doktordan ilaç isteyen hasta gibiyiz; bir ilacı severiz, onu isteriz ama hekim onu vermez, bir başkasını verir ya da hemen vermez bir başka zaman verir. bize neyin ne zaman gerektiğini hikmetiyle hekim bilir.. Rabbimiz de işte böyle.. Bu sırrı anladığımız zaman ise, bir isteğimiz kabul edilmediğinde, şöyle deriz, duanın vakti bitmedi.. yani, senin o sorunun senin için Rabbine yöneliş vesilesi, bir dua servetidir.. o iş şu ana kadar olsaydı, belki duanı kesecektin, rabbinle irtibatı koparacaktın. ama işe bak ki, dünya işin olmuyor da olsa, olmadığı sürece ettiğin dua sana ebedi kârlar getirecektir..
  muhabbetle kalasın

  Senai Demirci


  Paylaş
  Dua ediyorum ama kabul olmadı... Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Dua edildiği zaman illa olsun demek bizim aklımıza göre verdiğimiz bir karardır. Allah iradelerin en büyüğü her şeyi en iyi bilen kişidir. Bu nedenle dua ederken istekler belirtildikten sonra hayrın ne olduğunu sen bilirsin hayrını niyaz ederim demeli.