Dualar / Yakarışlar ve Dua Nedir? Duanın Önemi Forumundan Anne-Baba için dua Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Anne-Baba için dua

  Reklam
  ANNE-BABA İÇİN YAPILACAK DUA  “Rabbirhamhüma kemâ rabbeyaniy sağiyra”
  “Rabbim, anne ve babama, bana küçücükken gösterdikleri gibi merhamet eyle, rahmetinle sar!”
  İnsan üzerindeki en büyük hak anne ve baba hakkıdır. Dünyada varoluş vesilesi olan anne-baba hakkının bir evlâd tarafından ödenebilmesi çok güçtür.
  Ama bu âyet-i kerîmede onlar için yapabileceğimiz dilde çok kolay fakat mânâda çok değerli bir duayı öğretiyor Cenâb-ı Hak bize.şayet ana-babamızın hakkını bir nebze olsun ödeme sorumluluğunu haiz bir vicdanımız varsa, dualarımızda mutlaka şu dört kelimeye de yer verelim.
  “Rabbi evzi’niy en’eşküre nimetekelletiy en’âmte aleyye ve alâ vâlideyye ve en amele salihan terdahu ve aslıhliy fiy zürriyetiy inniy tübtü ileyke ve inniy minel müslimiyn.”
  “Rabbim bana ve ana - babama verdiğin nimetlere şükretmeyi, razı olacağın güzel davranışlar ortaya koymayı, ilham eyle; beni ve zürriyyetimi islah eyle. Sana yanlışlarımdan dolayı tövbe ederim, kesinlikle ben sana teslim olmuşlardanım...”
  Kaynak:Ahmet Hulusi


  Paylaş
  Anne-Baba için dua Mumine Forum

 2. 2
  bgm
  Reklam
  amin amin amin..Allah razı olsun 3. 3
  Allah razı olsun inş . Amin amin amin.. 4. 4
  AMİN Dualarımız kabul ols inşALLAH 5. 5
  amin amin amin..Rabbim anne babalarımızı eksik etmesin başımızdan..anne babaya dua,  anne baba icin dua,  anne ve baba icin dua,  baba için dua,  anne baba duasi,  anne ve babaya dua,  ana baba için dua