Dualar / Yakarışlar ve Dua Nedir? Duanın Önemi Forumundan Hayırlı bir evlat sahibi olmak için hangi duayı okumamız gerekir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hayırlı bir evlat sahibi olmak için hangi duayı okumamız gerekir?

  Reklam
  Hayırlı bir evlat sahibi olmak için hangi duayı okumamız gerekir?


  Aşağıdaki ayetler dua makamında okundukları vakit, çocuk istemeye ve hayırlı bir mirasçı dilemeye yaramaktadır. Çünkü Zekeriya aleyhisselam ve diğer Peygamberler böyle dua eylemiştir. Bu bakımdan bizlerin de bu çeşit sıkıntısı olduğu zaman bu ayetlerle dua etmemiz menfaatımız icabıdır.
  Kuranı Kerimin bu ayetlerini yerinden orjinal olarak okumak daha iyi olur. Ancak bunu bilmeyenler mealinden de dua edebilir.
  Rabbimiz, bizim soyumuzdan, neslimizden göz aydınlığı olacak zürriyetler nasip eyle ve bizleri takva sahibi kimselere önder kıl Ya Rabbi...(Furkan 74.)
  Rabbimiz bize hayırlı evlat ver. Eğer hayırlı evlat bahşedersen elbette sana şükredenlerden olacağız. (Araf 189.)
  Rabbimiz bize salih evlat ver. (Saffat 100)
  Doğrusu ben arkamdan yerime geçecek akrabamdan ötürü endişeliyim. Eşim de kısır! Bana lütf-u kereminden öyle bir vâris nasib et ki bana da, Yâkub hanedanına da vâris olsun. Onu, razı olacağın bir insan eyle ya Rabbî! (Meryem 5-6)


  Sorularla İslamiyet Editör


  Paylaş
  Hayırlı bir evlat sahibi olmak için hangi duayı okumamız gerekir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah razı olsun bu duaları sıksık yapmalıyızhayırlı evlat sahibi olmak için dua,  hayırlı evlat için okunacak dua,  hayırlı evlat sahibi olmak için okunacak dua,  hayırlı çocuğun olması için dua,  çocuğun okuması için dua,  hayırlı evlat olması için dua,  hayırlı evlat sahibi olmak için okunacak dualar