Dualar / Yakarışlar ve Dua Nedir? Duanın Önemi Forumundan Dua et ey nefsim Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Dua et ey nefsim

  Reklam
  Dua et ey nefsim

  Ne kadar da rahatligina düskünsün,istiyorsunki hersey yolunda gitsin.

  Istiyorsunki sana hicbir kötülük dokunmasin.
  Istiyorsun ki hicbir cileye maruz kalmayasin..

  Kardeslerin,müslüman kardeslerin kafirlerin bitmeyen tükenmeyen zulümlerine sabr ederken,sirf O nun rizasini kazanmak icin, sen otur koltugunda, tv den izle ne olup ne bitiyor dünyada, sanane zaten degilmi, sen cekmiyorsun ya, sen dayanmiyorsun ya onca acilara, sen katlanmiyorsun ya onca iskenceye, neden elinden gelen birtek silahla kafirlere kursun sikasin!

  Herkes kendi derdine derman bulsun,bende hayatla mucadele ediyorum, diyorsun. Ne kadar da duyarsizsin sen böyle. Müslüman böyle mi olur? Modern Müslüman olmussun sen, Kuran dan, din kardesliginden, tevhidden bahs ediyorsun ama girtlaktan asagi inmiyor,sözde müslümansin yani ama yasamaya gelince taviz üstüne taviz veriyorsun. Istiyorsun ki kimseden agir bir söz isitme,istiyorsunki davan yüzünden kimse sana yan bakmasin,istiyorsun ki siradisi olmayasin. Birde utanmadan kendini cennetlik saniyorsun! Hayir, hayir bosuna kendini kandirma, Insanlar imtihandan gecirilmeden, sadece <Iman ettik> demeleriyle birkilivereceklerini mi sandilar (Ankebut,2)

  Sana agir geliyor, lüks olmayan bir hayata alismak, agir geliyor hergün 3 cesit yemek yememek,mazlumlar dünyanin dört bir yaninda yiyecek bir lokma ekmek, yatacak bir yer bulamazken, sana zor geliyor kuru yerde yatmak. Basina icinden cikamayacagin bir is gelsin hele hemen isyana koyuluyorsun, duymadinmi Rabbin seni nasil uyariyor: Fakat insan, Rabbi kendisini imtihan edip de ikramda bulundugunda ve bol nimet verdiginde <Rabbim bana ikram etti> der. Onu imtihan edip de rizkini daralttiginda ise <Rabbim beni önemsemedi> der.

  Resulullah (s.a.v.), Biricik Sevgilini,önderini cok sevdigini söylüyorsun ama bunu ne davranislarinla ne sözlerinle ne hayatinla ispatliyorsun!

  Nefsim! Hani söz vermistin, Evet, Sen benim Rabbimsin demistin, hani vefan nerde kaldi?!

  Dalmissin bir oyundan ve eglenceden (Muhammed,36)ibaret olan dünya hayatina, sana verileni tepip sanki Islam öncesi cahiliyyesini ariyorsun( Maide,50)
  Uyan artik, Kim ile olan ahdine vefa gösterirse ona büyük bir mükafat verecektir. (Fetih,10)


  Sen Kur ani düsünmüyormusun,yoksa kalbin kilitlimi?! (Muhammed,24).

  Rabbim seni hem müjdeliyor,hemde korkutuyor, tercih senin elinde. Henüz gec degil, pisman olmadan degistir kendini cünkü SENINDE BIR DAHA KI SANIYEDE NEFES ALIP VERECEGINE ELINDE GARANTI BELGEN YOK!

  Söyle bir silkinip, yeniden Islami Dirilise deyip, sadece Rabbini büyük tani (Müddesir,3) ve Dua et, Dua et,Dua rahmetin anahtaridir.


  Dua et ki yeryüzünde bütün müslümanlar kardes olsun, kalplerindeki kin kalsin,Tevhid bayragi altinda toplansinlar..
  Dua et ki Zalimlerin,emperyalist güclerin zulmünde inleyen Mazlumlara, Müslüman kardeslerimize sabir versin, zira sabredenler müjdeleniyor (Bakara,155)

  Dua et ki bunca iskenceye dayanamayip Hayye alel cihad diyen yigitlere,mucahid/elere güc,kuvvet ve askiyla kavrulduklari sehadeti nasip etsin..

  Dua etki Imana saldirilarin arttigi su zamanda Mucadele Askindan,Cihad ruhundan, yüregindeki Islam gülünden ayrilma ki böylece yegane barinak olan Cennette nail olasin. (Naziat,40/41)

  Dua et ki meydanlarda Din Allahin oluncaya kadar(Enfal,39) savasamiyorsan, yasantinla cihad edip bunun icin caba sarf et, bilesin ki katinda rütbe bakimindan daha üstün ve kurtulusa erenlerden (Tevbe,20) olacaksin.

  UNUTMA, herzaman icin Dua et yalvara yakara ve gizlice Dua et.(Araf,55)Kendi kendine yalvararak ve ürperek yüksek olmayan bir sesle sabah aksam Rabbini an, gafillerden olma. (Araf,205)

  UNUTMA, Allaha muhtac olan sensin (Fatir,15). O Sameddir, hic birseye muhtac degildir. El acip yalvarmaya layik olan ancak O`dur. (Rad,14)

  Ve unutma, sabret, yilma, sen müslümansin, sen güclüsün, sen özelsin Gevseklik gösterip,üzüntüye kapilma. Eger inanmissan üstün gelecek olan sensin (Al-i imran,139)
  Paylaş
  Dua et ey nefsim Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Ve unutma, sabret, yilma, sen müslümansin, sen güclüsün, sen özelsin Gevseklik gösterip,üzüntüye kapilma. Eger inanmissan üstün gelecek olan sensin (Al-i imran,139)
  Rab'bimizin mü'minleri motive eden ve
  ışığa davet eden ayetlerinden bir örnek
  güzel paylaşım Allah (c.c)razı olsun LeyL! 3. 3
  bu güzel paylaşım için Allah razı olsun. 4. 4
  Allah razı olsun bu güzel paylaşım için çok beğendim keşke herkes bu kadar duyarlı olabilse Allah nefsimizi ıslah etsin