Doğum Kadın ve Doğum ve Hamilelik Öyküleri Forumundan Doğum Hikayeleri-Herkese merhaba; Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Doğum Hikayeleri-Herkese merhaba;

  Reklam
  Herkese merhaba;

  Bir kadının hayatında yaşayabileceği tarifi imkansız en güzel ve farklı duygu anne olmak.Bende annelikle ilgili hislerimi ve yaşadıklarımı sizinle paylaşmak istiyorum.

  Anne olmak; içinde bir varlığı yaşatmak,büyütmek ve o varlığa can vererek dünyaya getirmek.Bu nedenle biz kadınlar Allah’ın yarattığı en özel varlıklarız. Yavruma her baktığımda anne olmayı çok isteyen ama bu mutluluğa sahip olamamış tüm kadınlar için en içten duygularımla dua ediyorum.Çünkü bende uzun bir bekleyişten sonra çok sürpriz bir şekilde kavuştum meleğime.Anne olmayı beklemenin ne demek olduğunu çok iyi bilirim.

  Evleneli 9 yıl olmuştu.İlk 3 yılını çocuksuz geçirmeye karar vermiştik.Sonrada 2 yıl çeşitli nedenlerle erteledik.Rahatımız bozulmasın istedik sanırım.Fakat 5.yılda kadınlara ait bir içgüdü ile artık bu rahatlığa bir son vermemiz gerektiğini düşünüyordum.Eşim tamamen bana bırakmıştı ama istediğini belli ediyordu sık sık yalnız bana kıyamıyordu nede olsa oldukça zor bir dönem olacaktı. Beklemeye başladık. Beklenen gelmiyordu. Eşimle tüm kontrollerimizi yaptırdık. Bende polip vardı alındı. Eşimde iltihap vardı tedavi oldu.Tüp filmim çekildi. Neticede bende bir sorun yoktu. Ancak eşim renkli doppler çektirince tek taraflı varikosel olduğu ortaya çıktı. İkimizin de yaşı 32 idi. İlaç tedavisi çok zaman alabilirdi ve bebek olmama ihtimali çok yüksekti. Ameliyat olması gerekiyordu. Ama eşim bırakın ameliyatı hastane kelimesine bile dayanamayan bir yapıya sahip olduğundan hiç üzerine gitmedim zamana bıraktım her şeyi.Taa ki o isteyene kadar.

  Reglim genellikle düzensizdi.Sürekli koşturmaca halindeydim.Seçim dönemiydi seyahatlerim çok yoğundu.2003 yılının eylül ayıydı kendimde bir gariplik hissetmeye başladım.Midemde aşırı şişkinlik vardı sanki balon yutmuşum gibi.İlaç alıyordum geçmiyordu. Eşim bir gün ameliyat günü aldığını doktoru seyahatten döner dönmez ameliyat olacağını söyledi çok mutlu oldum.O da çok mutluydu çünkü o da artık gerçekten herşeye rağmen baba olmak istiyordu.Bendeki gariplikler ise devam ediyordu.Hiç ummasamda içimden geleni yaptım ve bir test aldım.Testi yaptım fakat hiç iyi bir sonuç umudum olmadığından test yaptığımı bile unuttum.Sonradan aklıma geldi bakmak.Baktım birde ne göreyim pozitif inanamadım eşime gösterdim ''aşkım hamilesin'' diyor fakat şaşkınlıktan ne yapacağını bilemiyordu.Hemen bir polikliniğe gittik test yaptırdım ve yine pozitif evet işte beklenen misafir gelmişti.Bu bir mucizeydi bizim için.Eşim çifte mutluluk yaşıyordu elbette.Sevinçten ne yapacağımızı bilemedik.O akşam yeğenimin doğum günüydü oraya gittik tüm sevdiklerimiz de ordaydı herkese bu mutlu haberi verdik önce şok yaşandı sonra sevinç gözyaşları aktı çok duygusal anlardı.

  Doktorum belliydi zaten.İlk gittiğimde 5 hafta 4 günlük hamileydim.Pıt pıt kalbi atıyordu.Karmaşık duygular içindeydim.Özel bir bebek olduğu için çok çok dikkatliydim. Düzenli kontrollerime gittik eşimle, beni hiç yalnız bırakmadı sağ olsun canım.Ben daha zor olacağını düşünmüştüm ama her şey çok iyi gidiyordu kendimi inanılmaz mutlu ve enerji dolu hissediyordum.Çok az mide bulantısı yaşadım hiç aşermem olmadı. Sanki hamile değildim. 6.ayda kızımız olacağını öğrendim zaten biliyordum rüyamda kucağıma kızın oldu deyip kız bebek vermişlerdi. 7.ayda hazırlıklara başladık çok keyifliydi doğrusu.Kızım karnımda çok hareketliydi.Ama gelmek için hiç acele etmedi beni endişelendirecek hiç bir şey yapmadı meleğim.Hamileliğim süresince sadece 9 kilo aldım.Çok düzenli beslendim yürüyüş yaptım herkese tavsiye ederim.Doktorum bile böyle rahat bir hamilelik yaşayacağımı tahmin etmiyormuş. Ne de olsa yaşım 32 idi. Ama normal doğumdan çok korkuyordum.Zaten doktorumda bu kadar zamandan sonra gelen kızımı ve beni riske atmak istemedi ve sezaryene karar verdik. 17 haziran 2003 günü saat 13.00 de hastaneye yattım. Lavman yapıldı sonda takıldı. Ve ameliyat zamanı geldi.Ameliyathane bana oldukça hareketli ve eğlenceli geldi. Herkes beni çok rahatlattı.Doktorum sevgili Serdar Öke'nin koridorda yankılanan sesini duydum ve saate baktım saat 15.15ti uyumuşum. Uyandığımda yatağıma konmak üzereydim. Kızım 15.30 da 2.900 kg. ve 50 cm dünyaya geldi. Ben de ondan yarım saat sonra odamdaydım.Biraz canım acıyordu ve boğazımda narkozdan dolayı gıcık vardı öksürmek istiyor ama öksüremiyordum ameliyattan sonraki ilk 15 dk. oldukça zordu ama hemşire gelip iğne yaptı ve her şey bitti.

  Ve o inanılmaz ilk karşılaşma. Müthiş bir aşkın doğuşu.Tarifi imkansız duyguların ne olduğunun anlaşılmaya başlandığı anlar. Çok ama çok güzel minicik mis kokulu kocaman açtığı gözleriyle beni tanımaya çalışan bir melek işte kucağımdaydı. Çok zaman almıştı gelmesi.Anneannesinin dediği gibi çok uzak yollardan gelmişti.

  Doğumdan 4 saat sonra ayaktaydım.İki gün sonra evimize geldik.Bir hafta sonra tamamen normale dönmüştüm her işimi yapabiliyordum.Ama kendimi böyle olması gerektiğine inandırmıştım belki de bu yüzden bu kadar kolay oldu benim için. Pozitif düşünün gerçekten her şey daha kolay oluyor.

  Şu an DEFNE'm 13 aylık bir afet. Çok hareketli,meraklı,neşeli, geveze,sıcak kanlı, çok ama çok şirin. Herkesin sevgilisi. Sokakta yanımızdan onu sevmeden geçen tek bir insan yok. Babasının ve benim hayatımızın anlamı. Hamileliğimde olduğu gibi kızım doğduktan sonrada hiç sorun yaşatmadı bana tabi uykusuz geceler hariç. Eh o kadar olacak. Onun için canım feda.

  Kızımla bir rüyada gibiyim. Her gün yeni bir masalın içinde kayboluyoruz birlikte.Tüm vaktimi onunla geçiriyorum ve bundan inanılmaz keyif alıyorum çok şanslı olduğumu da biliyorum.

  Allah isteyen herkese evlat versin.Tüm yavrularımıza sağlıklı,mutlu,uzun ömürler nasip etsin. Canım kızım,bir tanem,fıstığım,kanatsız meleğim benim.Allah’ım bizi sensiz,seni bizsiz bırakmasın.Bize yaşattığın mutluluğun kat kat fazlasını ömrün boyunca yaşarsın inşallah.

  Tüm diller bir araya gelse yinede sana olan sevgimi anlatacak kelimeler yeterli olmaz.

  Daha ne diyebilirim ki minik minnoşum

  SENİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM.

  alıntı


  Paylaş
  Doğum Hikayeleri-Herkese merhaba; Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Güzel ve duygu yüklü paylaşım için teşekkürler,hak teala sizden razı olsun..merhaba ile ilgili hikayeler,  merhaba ile ilgili hikaye,  merhaba ile ilgili bir hikaye,  merhaba ıle ılgılı hıkaye