Doğum Kadın ve Doğum ve Hamilelik Öyküleri Forumundan Doğum Hikayeleri-Evlendikten 1 hafta sonra Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Doğum Hikayeleri-Evlendikten 1 hafta sonra

  Reklam
  Evlendikten 1 hafta sonra yurt dışına yerleştim. Aradan 1 yıl geçti. Adet günüm gecikmişti ve karin ağrılarım vardı. Önce evde test yaptım, pek sonuç alamadık. Doktora gittik ve hamile olmadığımı iltihap olduğunu söyledi ilaç ve fitil verdi, bende bunları kullandım.

  1 hafta sonra Ramazan dolayısıyla Türkiye'ye yolculuk yaptım. Bir aksam çok rahatsızlandım, ablam bana hemen elinde bulunan testi uyguladı pozitifti. Emin olmak için kan testi yaptırdık yine pozitifti. Ama ben sevinemiyordum onca antibiyotik, fitil, ben bunları kullanmıştım. Ayrıca yeni evime tasınmış onca ağır eşyaları kaldırıp yerleştirmiştim. Aradan 1 gün geçti ertesi günü doktora gidecektim; bebeğin sağlığını öğrenmek için... Ama o aksam benden leke geldi ve arkası başladı. Ertesi gün ultrasonda bebeğimin 11 haftalık olduğunu ve kalp atışının olmadığını öğrendim; gelişememiş embriyo. Düşmemesi için ilaç verdi ama ümitsiz bir vakaydı. "Düşse iyi olur" der gibiydi doktorumun gözleri.

  2 gün sonra düşük yaptım. Kendi kendine tamamen düştü. Kürtaja gerek kalmadan. Çok farklı duygular yasadım. Hamileliğimi öğrendim sevinemedim derken düşük yaptım. Ailemin yanındaydım. Tam 1 ay sonra esim geldi. Doktorum 3 ay hamile kalmamı yasaklamıştı, anemi problemim de vardı. İlaç tedavisine başlamıştık.
  Eşim gitti 2 hafta sonrasında hamile olduğumu öğrendim bir kazadır olmuştu. Ama endişelerim vardı. Aşerme dönemi çok ağır geçti. Yemek yiyemiyor sürekli mide bulantısı çekiyordum; kilo kaybettim. 3 aylıkken bir oğluşum olacağını öğrendim. Eşim 3 buçuk aylık hamile iken beni almaya geldi. Yurt dışına döndük. 1 ay sonra bulantılarım kesildi yemeğe başladım.
  Hamileliğim güzel geçti. 7 buçuk aylık olmuştu. Türkiye'ye geldim doğum için. Normal doğum için ısrarlıydım. Taa ki son haftaya kadar... Her şey çok güzeldi. 40'ıncı haftada bebeğimin boynunda 3 kez kordon dolanmıştı. Doktorum bu şekilde doğumlarda olduğunu söyledi. Normal doğum için gün pazartesi sabahı yatış yapalım dedi. Ben de pazar akşamı kasıklarımda ve belimde ağrı hissetmeye başladım. Sabaha doğru sıklaştı ve uyutmadı hiç. Sabah 9'da hastaneye yatacağım. 5'de çıktık artık ve yatış yapıldı. 9'da doktorum geldi sancı had safhada fakat doğum gerçekleşmiyor. Suni sancı da eklendi. Kendi sancıma ama hala ortada bir şey yok. Saatler geçti. Sancım dayanılacak gibi değil. Ben hala ısrarlıyım. "Fakat artık ikindi 4 oldu. Bebek ve anne yoruldu. Normal doğum için" dedi; doktorum. "Ama istersen 1 saat daha bekleyelim" dedi. Eşim, ben ve ailemin kararı sezaryen için evetti. Epidural da olamayacaktım çünkü sancım vardı ve sürekli kıvranıyordum. Acil olarak ameliyathaneye indirildim. Her şey ani ve gözlerimi açtığımda karnım dümdüz. Bebeğimi sormaya çalışıyor fakat konuşamıyordum. Eşim kapıda beni bekliyordu. Tek acımı düşünüyor, bebişimi merak ediyordum.
  Sonunda bebişimi getirdiler. Minicik ve şirin bir yüzlü bebekti. Kokladım ağlıyordu çok acıkmıştı. Ben de ağlıyordum. Hemen emme pozisyonuna geçildi ve acımdan bebeğimi tam tutamıyordum.
  Evet tam 12 saatlik bir normal sancı ve arkasından diğer kesik acıları, ama bebişim bunların hepsini unutturdu. Şimdi bugün tam 5 aylık oldu oğluşum.
  07.07.2008'de sağlıklı bir bebeğe kavuştum ya şükürler olsun...


  Paylaş
  Doğum Hikayeleri-Evlendikten 1 hafta sonra Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Maalesef bazı bayanlar bazı durumlardan dolayı düşük tehlikesi atlatabiliyor. Fakat düşükler tekrar gebe kalmaya engel olmadığından tekrar gebe kalınabilmektedir.ağır kaldırdım bebeğim düştü,  hamileyken evlendik hikayesi,  hamileyim agir kaldirdim,  hamileyim ağır kaldırdım,  agir kaldirdim dusuk yaptim,  agir kaldirdim bebegim dustu