Doğum Kadın ve Doğum ve Hamilelik Öyküleri Forumundan Doğum Hikayeleri-Dünyanın en güzel varlığı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Doğum Hikayeleri-Dünyanın en güzel varlığı

  Reklam
  Dünyanın en güzel varlığı olan bebeğime kavuşmak hiçte kolay olmadı ama öyle öyle bir duygu ki onu bu dünyaya getirmek ve kucağınıza almak dilerim Rabbim isteyen herkese ama herkese bu yüce duyguyu tattırır hayırlısıyla.
  Kızım Zeynep bizim hayatımıza 24.06.2008 tarihinde saat 01.40 da 2.750 kg ve 50 cm boyuyla Çorum Doğum Hastanesi'de "merhaba" dedi. Şükrediyorum Rabbime bize bu güzelliği yaşattığı için ve her anne gibi onu çok seviyorum. Bu arada bana doğumumda çok yardımı olan doktorum Semra İnmez ve Tülay Hemşire'ye yürekten sevgiler.

  Benim hamile olduğumu öğrenmem beklemediğim bir zamanda oldu ve biraz komikk. Ramazan bayramından sonra idrar yollarımda iltihabın ne durumda olduğunu öğrenmek için gitmiştim hastaneye ve tahlillerimi verdim sonucu ise ertesi güne kalmıştı. Tabi bu arada hamilelik hiç aklımda yok. Doktorum bana son adet tarihimi sordu ve ben de gayet normal bi şekilde cevap verdim ve sonra doktorumun söylemesiyle birkaç gün geciktiğimi öğrendim ama hiç şüphe etmedim aklıma bile gelmedi hamile olabileceğim çünkü bu hep oluyordu zaten. Neyse ayrıldım hastaneden ve çalıştığım için eşime ertesi gün öğleden sonra gidip sonucu doktoruma göstermesini istedim ve oda sağ olsun yaptı sonucu almış ve doktorumun odasına gidip nasıl olduğunu sormuş oda bir eşime bir elindeki sonucu bakıp eşin anne adayı demiş. Daha sonra beni eşim aradı ve ben hemen nasılmış diye sordum gülüyordu telefonda ve üsteledim nasılmış ne durumdaymış diye iyiymiş yok bir şeyin dedi ama sonra doktor ne dedi dedim hiççç dedi ve yine güldü sonra eşin anne adayı demiş. Eşim çok şaşırmış tabii ki hemen doktora ne kadarlık cinsiyetine ne gibi sorular sıralamış ve doktor sakin olması gerektiğini benim tekrar kontrole gitmem gerektiğini söylemiş. Hemen ertesi gün gittim ve 4 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Çok karma karışık bir duygu ama bir o kadar da harika.

  Neyse ki günler aylar birbirini kovalamaya başladı ve ben 22 haftalık iken bebeğimizin kız olduğunu öğrendim. Biraz erkek diye düşünsem beklesem de çok şaşırdım ve ultrasonda bebeğimi daha net görebiliyordum çünkü o artık büyümüştü. Ve yine devam etti aylar doğumum hesaplamalara göre 22.06.2008 idi. Haziran ayı geldi artık gün sayıyordum ve bir o kadar da tedirginlik, korku ve heyecan iyice sarmıştı. Eşim ikizler, ben yengeç burcuyum. Eşime hep takılırdım bebeğimiz 23.06.2008'den önce doğarsa ikizler sonra doğarsa yengeç burcu olacak diye... Ben 23.06.2008 den önce doğurmayacağım derdim. Veee öyle oldu. Gece 1'de başladı sancılarım uyutmuyordu beni ve eşim o gece çalışıyordu; sabaha kadar bekledim.
  Onunla çağrılaştım ve sabah oldu geldi. Yattı yanıma dayanamadı sonra tekrar kalktı ve sabah saat 8 de hastaneye gittik. Evet doğum süreci başlamış ama daha başıymış ister hastanede kal ister eve git iyice artınca gel dediler ben hiç sevmem hastane ortamlarını ve hemen gitmek istediğimi söyledim. Eve döndük akşam saat 17.00ye kadar sancı çektim. Ve iyice sancım çoğalmıştı tekrar gittik ve bu sefer sancı odasındaydım artık. Eşim ve kayınvalidem aşağıda kaldı. Sadece doğum yapan ben değildim bir sürü bekleyen yatan vardı. Ben artık iyice kopmuştum hele bir de yanımdaki bayan sancı odasında yatağında doğum yapınca deliriyorum sandım. Saatler ilerliyor ve ben hala sancı içinde yalvarıyordum hemşirelere ve doktora bana yardım edin kurtarın diye... Ama kontrol ediyorlar biraz daha var diyorlardı. Saat 21.00'de artık hastaneyi ayağa kaldırdım beni doğum odasına götürdüler ve suyumu aldılar üstüne birde sancı çoğalsın diye sancı iğnesi yedim. Yarım saat sıktım dişimi ve sonra artık doğumumu yapmaya çalıştıysam da olmadı. Saat 01.00 oldu yanıma 2.doğumu olan bir bayan geldi 15 dakika yattı ve sonra hemen doğum yaptı ve gitti. Onun doğum yaparken bağırdığını duydum ve peşinden bebeğin sesini ve mutlu oldum. Bayanı çıkardılar ve beni aldılar artık geliyordu bebeğim. Yaklaşık yarım saat uğraştılar 3 ebe ve bir de doktorum sağ olsun çok destek olan doktorum Semra Hanım ve Ebe Tülay. Ayrıntılı anlatmayacağım ama emin olun ki doktorum da öyle söyledi; çok zor bir doğum oldu. Hayatlarında hiç böyle bir doğum gerçekleştirmemişler ve ben ilk oldum sanırım. Sonra bebeğim doğdu ve o benim bebeğim diye bağırmaya başladım. Müthiş bi duyguydu görmüştüm onu ve o kadar çok zorlanmışlar ki "yok sana bebek, o bizim" diye şaka yapıp güldüler. Neden bu kadar zorladılar sezaryen yapsalardı demeyin doktorum da, ben de istemedim Hepsi ayrıldı yanımdan tek tülay hemşire kaldı oda beni hazırlayacaktı kalkmam için artık. Hemen kaç kilo, sağlığı nasıl diye sordum. Ne kadar çok iyi deseler de içim görmeden rahat etmedi. İçlerinden biri bebeğimi sarıp yanıma getirdi ve onu görünce öyle heyecanlandım ki inanılmayacak müthiş bir derece titriyordum. Hemen aldılar bebeği yanımdan sonra beni sakinleştirdiler, tüm herşey bitti ve masadan aldılar. Artık odaya gidiyorduk bebeğimle kavuşacaktık. Öylece yattım ve sonra bebeğimi alıp hemen emzirmeye başladım. Öyle güzel bir varlıktı. Nasıl da karnını doyurmaya çalışıyordu. İlk bebeğim olduğundan çok zorlandım. Sütüm gelmedi. İlk gün onla birlikte ben de ağladım. Sabah oldu herkes beni tanımış hastaneyi ayağa kaldırmışım bağırmalarımla yalvarmalarımla... Beni gören "gelin kurtulmuş gözün aydın" dediler. Hepsi dua etmişler. Allah hepsinden razı olsun. Ziyaretler falan derken geçti zaman. Artık evimizdeyiz. Ve çok mutluyuz kızım bugün 24 günlük oldu. Ben onu çok seviyorum. Rabbim, sağlığımızdan ve sevdiklerimizden ayırmasın.
  Dilerim bütün bebek isteyenlere bu güzel duyguyu yaşatır. Doğum yapacak olanlara tavsiyem mutlu olun hep mutlu olun ve tadını çıkarın hepsi geçiyor. Sonrası malum.
  Zeynep bir tanecik kızım, elma şekerim , şekerparem, çitlenbiğim, balım, hayatımın anlamı... Seni tahmin edemeyeceğin kadar çok seviyorum. Sağlıklı huzur dolu bir hayat seninle, bizimle olsun yavrum.

  Dilerim bu yazdıklarımı sen büyüyüp okula gidip okumayı öğrendiğinde de okutmak nasip olur canım yavrum.
  Zeynep Gül seni her şeyden çok seven;

  Annen;ergül gül  Paylaş
  Doğum Hikayeleri-Dünyanın en güzel varlığı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İsmide Zeynep ne güzel paylaşım için teşekkür ederim.Allahım razı olsun..doğum yapan eşe güzel sözler,  doğum yapan eşime güzel sözler,  hamile eşime güzel sözler,  doğum yapan için güzel sözler,  ilginç doğum hikayeleri,  hamile eşe güzel sözler,  doğum yapan kadınlara güzel sözler