Doğum Kadın ve Doğum Öncesi ve Sonrası Forumundan Hamilelikte En İyi Egzersiz Yürüyüş Yapmak Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hamilelikte En İyi Egzersiz Yürüyüş Yapmak

  Reklam
  Hamilelikte En İyi Egzersiz Yürüyüş Yapmak

  Muğla'nın Bodrum İlçesinde Hamilelere Egzersiz Programları Düzenleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Çağlar Çiftçi, Hamilelik Döneminde En İyi Egzersizin Yürümek Olduğunu Söyledi.
  Muğla'nın Bodrum ilçesinde hamilelere egzersiz programları düzenleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Çağlar Çiftçi, hamilelik döneminde en iyi egzersizin yürümek olduğunu söyledi.
  Bodrum'daki Universal Hospital'da hamilelere yönelik olarak haftada bir gün ve bir saat olmak üzere uygulanan egzersiz programında uzman doktor, fizyoterapist, dans eğitmeni, diyetisyen ve bebek hemşiresi görev alıyor. Toplam 8 haftalık programa hamileliğin 2.ve 3. ayında başlayan bayanlar kendilerini doğuma hazırlıyor.
  Op. Dr. Çağlar Çiftçi, "Hamilelikte egzersiz, hem kilo sınırlamasını hem de kasların ve eklemlerin doğuma hazırlanmasını sağlıyor. Doğum sonrasında daha çabuk toparlanmaya yardımcı oluyor. Genel egzersiz programı haricinde, beslenme, bebek emzirme gibi gerekli olan bilgiler de görevli arkadaşlarımız tarafından veriliyor. Egzersizi özellikle hamileliği rahat geçirmek, iyi bir doğum hazırlığı ve doğumu kolaylaştırması amacıyla yapıyoruz" dedi.
  Hamilelikte en iyi egzersizin yürümek olduğunun altını çizen Çiftçi, özellikle hamileliğin ortadaki üç ayında bol bol yürüyüş yapılması ve doğumu zorlaştırdığı için aşırı kilo alınmaması tavsiyesinde bulunduklarını dile getirdi. Fizyoterapist Melek Ateş de program dahilinde ''Yoga'' da yapıldığını belirterek, egzersizin, annenin doğumu kolaylaştırmak ve doğum sancılarını azaltmak için yapıldığını söyledi. Melek Ateş idaresinde denge topu ile devam eden egzersiz dışında, programa katılanlar, fizik tedavi ekibinden Fikriye Öztürk yönetiminde çiftetelli oynayarak haftalık programı tamamlamış oluyor. Egzersiz programından çıkanlar kendilerini çok rahat hissettiklerini söyledi. Bodrum'da yaşayan ABD'nin California Eyaleti'nden Mona Candaner da egzersizi çok beğendiğini söyledi


  Paylaş
  Hamilelikte En İyi Egzersiz Yürüyüş Yapmak Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Uzmanlar hamilelik döneminde hem annelerin hem bebeklerin sağlığı için bazı egzersizleri yapmaları sağlıkları açısından iyi olacağını vurgularlar. Bunların en önemlisi de yürüyüştür.