Doğum Kadın ve Doğum Öncesi ve Sonrası Forumundan Anne Sütüm Yetmiyor Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Anne Sütüm Yetmiyor

  Reklam
  Anne sütü yenidoğan bebek için en yararlı ve vazgeçilmez besindir. Fakat bazen bu, bebek için yetersiz olabilir. Bu durumda kesinlikle saf inek sütü verilmemelidir. Anne sütü ilk altı ay mutlaka tek başına tavsiye edilir. Ama çoğul gebelik ya da başka nedenlerle anne sütü yetmiyorsa bebeğin ayına uygun mamalar tercih edilmelidir.
  Günümüzde mamalar mümkün olduğu kadar bebeğin gereksinimlerine göre düzenlenmişlerdir. Gerekli vitaminler ve besleyiciler her geçen gün artarak işleri kolaylaştırıyor. Demir açısından da bu mamalarda yeterli katkıların olması, çocuklarda görülen demir eksikliği oranını oldukça düşürüyor.
  Altıncı aydan itibaren bebeklere anne sütü veya mama yanında, çiğnemeyi öğrenene kadar değişik sebze çorbaları da verilmelidir. Meyve, sebze ve ete ikinci altı ayda alışmalıdırlar.
  Anne Sütüm Yetmiyor


  Paylaş
  Anne Sütüm Yetmiyor Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Çocuğun sık emmesi sütün artmasını sağlamaktadır. Buna rağmen eğer sütün az olduğunu söyleyen anneler varsa süt yapan yiyecekleri tüketmeleri önerilmektedir.sütüm yetmiyor nasıl çoğaltabilirim,  anne sütüm yetmiyor