Doğum Kadın ve Doğum Genel Bilgiler Forumundan Doğum esnasında dışkı kaçar mı? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Doğum esnasında dışkı kaçar mı?

  Reklam
  Anne adaylarının aklına takılan bir başka soru da doğum esnasında büyük ya da küçük abdestini yani dışkısını kaçırma ihtimalinin olup olmadığıdır. Bebeğin dünyaya saat kaçta geleceğini bilmeniz mümkün değildir. Bebeğin kafası doğum kanalına girerek rektuma bası yapıldığı an dışkı da bulunduğu yerde kalmaz. Şayet gebe kadının dışkı haznesi dolu ise doğum esnasında kaçabilir. Bu durum son derece doğaldır. Dışkınızı kaçırmanız hayret verici, ayıplanacak bir durum değildir ve sağlık personeli bu durumdan ötürü sizi yadırgamaz. Zira onlar bu duruma çok alışıktır ve hiçbir gebe kadının bunu isteyerek yapmadığını biliyorlardır. Üstelik doğum sırasında dışkınızı kaçırmanız o an umurunuzda bile olmayacaktır.
  Doğum öncesi ağda yapılmalı mıHamile kadınlar doğum yaklaşırken büyük bir hazırlığa girişirler. Bu hazırlıklardan en önemlisi de kişisel temizlik ve bakımdır. Doğuma giderken ağda yaptıran hamile kadın sayısı bir hayli fazladır. Peki doğuma giderken tüyler alınmalı mıdır: Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı hekimler açıkçası bu durumla çok ilgilenmezler. Doktorların ortak görüşü de paket bölgesinin ağda veya jiletle temizlenmemesi, buradaki tüylerin makas ile kısaltılması şeklinde. Genital bölgenin tüylü olmasının bebeğin doğumuna hiçbir olumsuz etkisi yok. Göbek bölgesindeki tüyler ise sezaryen ile doğum yapacaklar için önemli. Eğer hazırlıksız sezeryan doğuma gittiyseniz doğum hemşiresi o bölgeyi kısa sürede traş eder.


  Paylaş
  Doğum esnasında dışkı kaçar mı? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Doğum esnasında ıkınmaya çalışan anne istemeden de olsa dışkı kaçabilir. Fakat anne o sancılar içinde bu tür şeyler aklına bile gelmez doktorlarda alışık olduklarından onlar da umursamazlar.doğuma giderken banyo yapılmalı mı