Doğum Kadın ve Doğum Genel Bilgiler Forumundan Doğum Ağrıları ile Başetme Yolları Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Doğum Ağrıları ile Başetme Yolları

  Reklam
  Doğum Ağrıları ile Başetme Yolları Doğum ağrıları ile baş etmede ilaç kullanılan yöntemlerin yanında ilaç kullanılmayan yöntemlerin de büyük önemi vardır. Doğumun rahat geçebilmesi için gevşeme tekniklerinin kullanılması önemlidir. Ağrıyı azaltma teknikleri kadının enerjisini korumasına yardımcıdır. Doğum yapacak kadına gevşeme teknikleri öğretilerek geriliminin azalmasına yardımcı olunabilir. Doğum süresince kadının yanında bir partnerinin olması ve ona gevşeme tekniklerini uygulayabilmesi ile ilgili geri bildirim vermesi, destek açısından önemlidir. Partnerin kadının stres belirtilerini bilmesi gerekir.

  Kadın stresli olduğunda omuzlarını sıkma, bacaklarının titremesi, baş ağrısı gibi bulgular verebilir. Partneri kadını belli bir noktaya odaklayarak gevşemesini sağlayabilir.

  Gebelik boyunca gevşeme teknikleri sıkça yapılmalıdır. Çiftler rahat bir ortamda uygulama yapmalıdırlar. Gevşeme egzersizleri masaj, hayal kurma gibi diğer egzersizlerle birlikte uygulanmalıdır.

  İlaç Kullanılmayan Yöntemler
  • Mental stimülasyon teknikleri
  • Cilde uyarı teknikleri
  • Solunum egzersizleri
  • Gevşeme egzersizleri
  Bu yazı sifabebekleri.com sitesinden alınmıştır.


  Paylaş
  Doğum Ağrıları ile Başetme Yolları Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Doğum esnasında ağrıların çok olması ister istemez annenin de zor anlar yaşamasını sağlar. Annenin daha az ağrılarla ve daha rahat doğum yapması için doğum öncesi egzersiz yapmalı ve bu konuda bilinçlenmelidir.